Manžel máva bolesť pod pravým rebrom. Ide o žlčníkové kamene?

Zodpovedané
28. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho manžela, ktorý má bolesti pod pravým rebrom. Pred 3 rokmi spadol v práci z lešenia, mal opuch. Bol aj na RTG a všetko bolo v poriadku.

V poslednom čase pri väčšej námahe ho však bolí pod pravým rebrom. Niekedy má bolesť aj keď sa naje, teda hlavne vyprážané jedlo. Bolí ho žalúdok.

V rodine majú žlčníkové kamene.

Môže mať manžel žlčníkové kamene?

Môže bolesť súvisieť s preťažením?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

bolesť pod pravým rebrovým oblúkom, ktorá ja objaví aj po jedle býva zvyčajne pri žlčníkových kameňoch, preto je vhodné doplniť sonografické vyšetrenie brucha.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková