Metastázy v pľúcach. Ktorá liečba bude prospešnejšia?

Zodpovedané
14. jún 2020

Dobrý deň,

mojej mamine minulý rok vyoperovali z prsníka bulku a odstránili jej celý prsník. Nepodstupovala chemo, lebo nemusela. Brala tabletkovú formu. Pred cca 2 -3 mesiacmi našli nálezy na pľúcach. Nevedia, či sú to metastázy, lebo sú tak malé. Ide o 2 ks. Ale radšej chcú liečbu.

Tento rok mamina oslávi 60 rokov. Má sa rozhodnúť, či Fulvestrant s inhibítorom CDJK4/6 alebo biologickú liečbu Exemestanom s Afinitorom.

Máte nejaké poznatky o týchto liečbach?

Nejaké za a proti?

Nemáme predstavu, že pre ktorú liečbu sa máme rozhodnúť.

Ďakujem

Dobrý deň,

toto je otázka pre onkológa.

Ako všeobecný lekár pre dospelých nemám skúsenosti a dostatok poznatkov ohľadom onkologickej liečby. Ide o veľmi špecifickú oblasť, preto je najlepšie nechať si poradiť onkológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková