Mohla som dostať listériu zo šošovicovej polievky?

Zodpovedané
28. máj 2019

Dobrý deň,

som v 23. týždni tehotenstva a bojím sa čokoľvek zjesť. Boli sme u rodičov a dala som si šošovicovú polievku, ktorá bola dva dni v chladničke. Pred naložením na tanier som si ju trochu prevarila. Klobásu v polievke som nejedla.

Môžem dostať listériu?

Doma mám sterilnú chladničku, ktorú trikrát do týždňa dezinfikujem.

Môže mi doma v takejto chladničke vzniknúť listéria?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že by ste sa takouto cestou nakazili listériou.

Zdrojom nákazy u pacientov, ktorí sa nakazili listériou za posledné roky boli syry a mliečne výrobky.

Pri dostatočne tepelne upravenej strave by nemalo dôjsť k nákaze.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková