Mohla som dostať listériu?

Zodpovedané
26. mar 2019

Dobrý deň,

včera som skonzumovala surovú slaninu. Bola v grile, ale len pár sekúnd. Vôbec som si neuvedomila hrozbu listérie. Na internete som čítala, že kedysi bola v slanine nájdená listéria. Chcem ísť preventívne na krv.

Kedy by sa v krvi ukázalo, či som sa nakazila?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ nebudete mať tráviace ťažkosti, nevidím dôvod prečo by sa mal realizovať krvný odber.

Ak ste sa nakazili listeriózou, tak ťažkosti sa objavia zvyčajne 20-30 hodín po skonzumovaní nakazenej potraviny. K prejavom patria hnačky a zvýšená telesná teplota.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková