Môže konopný proteín škodiť na žalúdok?

Zodpovedané
18. sep 2019

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred dvomi týždňami mi diagnostikovali kvasinky na dvanástorníku, zápal žalúdka a nejaké batérie na žalúdku. Bral som veľa ATB a potom na kvasinky tabletky. To som doužíval a teraz je mi už lepšie.

Mám 16 rokov, som športovec a venujem sa fitku. Bral som aj proteín a teraz chcem znova začať. Doktorka mi povedala, že nemám nič také brať, že to robí zle môjmu organizmu. Že som na to mladý. Cvičenia sa nemôžem vzdať, pretože to už je môj život.

Mám alergiu na kravské mlieko, s potravou mám problémy.

Môže konopný proteín škodiť na žalúdok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak užívate pri športovaní preparáty s obsahom bielkovín, tak treba dávať pozor na dávkovanie.

Nadmerné množstvo bielkovín môže zaťažiť žalúdok a následne máte tráviace ťažkosti. Ak ste mali predtým ťažkosti so žalúdkom, tak v kombinácii s uvedenými preparátmi sa môže zhoršiť trávenie.

Najlepšou voľbou pre Vás zostáva užívanie prírodných bielkovín.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková