Môže mať dýchavičnosť súvis so zapáleným žalúdkom?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

bol mi zistený helicobakter, je u mňa premnožený, stredné osídlenie má v žalúdku. K tomu mám aj stredne ťažký chronický zápal v žalúdku a v tenkom čreve. Nemám žiadne tráviace ťažkosti, len sa cítim veľmi slabá. A to hlavne po jedle a pociťujem aj pri malej aktivite dýchavičnosť. Vyšetrenia na internom, pľúcnom aj kardio som mala v poriadku.

Môže mať dýchavičnosť súvis so zapáleným žalúdkom?

Môže tlačiť na pľúca žalúdok, prípadne na ne tlačí divertikul, ktorý mi taktiež zistili?

Ďakujem

Dobrý deň,

dýchavičnosť nemá súvis s Helicobakterom a ani s divertiklom.

Ak máte všetky vyšetrenia v poriadku, tak je potrebné zvážiť psychologické a eventuálne psychiatrické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková