Môže moja zvýšená teplota súvisieť s tehotenstvom a nemôže uškodiť bábätku?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

som v 13. týždni tehotenstva a už dva týždne mám zvýšenú telesnú teplotu, okolo 36,9 - 37,1 °C. Chorá sa necítim byť, ale pre istotu mi obvodná lekárka zobrala výter z hrdla a objavil sa tam zlatý stafylokok, ktorý mi, pravdepodobne, robil problémy.

Nasadili mi Zinnat, užila som už takmer celé balenie, ale teplota mi vôbec neklesá.

Môže moja zvýšená teplota uškodiť bábätku?

Pri prvom tehotenstve som mala v začiatkoch tehotenstva tiež zvýšenú telesnú teplotu, ktorá súvisela s uhniezďovaním vajíčka v maternici a s hormónmi.

Môže to mať aj teraz rovnaký súvis?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že takto mierne zvýšená teplota bude mať súvis s hormonálnymi zmenami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková