Môže vyšetrenie hodnoty D-dimérov vykonať len odborný lekár?

Zodpovedané
5. aug 2021

Dobrý večer,

som po prekonaní Covidu-19. Po návrate z nemocnice, kde boli hodnoty D-diméru vysoké, som okrem kontroly u pneumológa na jeho odporúčanie absolvovala aj interné vyšetrenie, ktoré dopadlo v poriadku. Krv odobraná okrem iného aj na D-diméry, sa zrazila a nevedeli mi to vyšetriť.

Doktorka opakovaný odber nechcela spraviť, nakoľko z internej stránky som v poriadku. Rovnako som to pochodila aj u obvodného doktora. Ten mi povedal, že to môže len internista alebo cievny lekár.

Môže vyšetrenie hodnoty D-dimérov vykonať len odborný lekár?

Ďakujem

Dobrý deň,

ako všeobecný lekár pre dospelých bežne vyšetrujeme D-diméry na môj kód, čiže určite Vám to môže odobrať aj Váš lekár.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková