Môžem mať 3 týždne po pôrode vnútorné hemoroidy?

Zodpovedané
23. apr 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som 3 týždne po pôrode a pri stolici mám pocit rezania na konečníku a krv na papieri. Nemám skúsenosti s hemoroidmi. Zvonka na konečníku nie je nič vidieť.

Kúpila som si čapíky Faktu v domnení, že ide o vnútorné hemoroidy. Po aplikácii prvého ma začal konečník neuveriteľné štípať.

Je to bežný priebeh?

Môžu to naozaj byť vnútorné hemoroidy?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

po pôrode sa zvyknú vytvoriť hemoroidy, preto môže ísť o hemoroidy alebo sa mohla vytvoriť trhlinka v oblasti konečníka, ktorá spôsobuje uvedené ťažkosti.

Lokálne môžete používať Faktu mastičku alebo na lekársky predpis sú dostupné Doloproct čapíky. Na presné určenie príčiny je potrebné vyšetrenie u Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková