Ako dlho sa hoja vnútorné hemoroidy?

Zodpovedané
7. jún 2021

Dobrý deň,

mám vnútorné hemeroidy a už štvrtý deň si dávam 2x denne masť. Stále mám tlak v konečníku ako keby som mala ísť na veľkú potrebu. Keď ležím, tak ma vôbec nebolia. Bolia iba vtedy, keď sedím a stojím.

Som 7 rokov po pôrode a počas pôrodu mi syn ako som ho tlačila roztrhol konečník. Tak som bola veľmi zašívaná. Následne sa mi ukázali vnútorné hemoroidy. Krv v stolici nemám. Iba občas svrbia, pália a mám stále tlak v konečníku.

Akú liečbu mi odporúčate?

Ako dlho sa liečia vnútorné hemoroidy?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri vnútorných hemoroidoch je okrem masti a čapíkov vhodné užívať Detralex.

Ak nedôjde po týždni k zlepšeniu, tak je vhodné navštíviť chirurga alebo proktológa, ktorý Vás vyšetrí a zhodnotí nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková