Môžem mať nejaký problém so štítnou žľazou, keď sú krvné výsledky v poriadku?

Zodpovedané
8. jan 2020

Dobrý deň,

bola som na odberoch a výsledky krvi ohľadom hormónov štítnej žľazy som mala v poriadku. Teda okrem ft4, lebo ten dané laboratórium nezisťuje.

Môžem mať napriek tomu nejaký problém so štítnou žľazou?

Alebo ak sú hormóny ok, tak aj celá štítna žľaza je ok?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú hormóny štítnej žľazy v norme, tak funkcia štítnej žľazy by mala byť v poriadku.

Avšak sú ochorenia, pri ktorých hormóny môžu byť v poriadku, ide napr. o uzly, nádor alebo zväčšenie štítnej žľazy.

Aby sa naozaj potvrdilo, že štítna žľaza je v poriadku, tak je potrebné aj sonografické vyšetrenie štítnej žľazy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková