Sú moje krvné výsledky v poriadku?

Zodpovedané
6. feb 2023

Dobrý deň,

vo výsledkoch z krvi som mal zvýšené nasledovné hodnoty: Bilirubín 21,2, APTT 26, FT4 11,4, ALP 0,81, AST 0.8, Alt 0,78, THS 3,6. Ostatné hodnoty ako aj štátna žľaza boli v poriadku.

Mám ísť na opakovaný odber a pokiaľ budú výsledky rovnaké, mám navštíviť hematologickú ambulanciu?

Sú tie hodnoty veľmi zvýšené?

Zaujíma ma najmä bilirubín.

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa výsledkov máte mierne zvýšené pečeňové testy. Je potrebné tento odber skontrolovať.

Nejde však o veľmi zlé výsledky, ani hodnota bilirubínu nie je veľmi zvýšená.

Zatiaľ nie je potrebné hematologické vyšetrenie, ale zopakovať odber a podľa výsledkov zvážiť doplnenie USG brucha.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková