Môžem používať kortikoidnú masť v 9. týždni?

Zodpovedané
23. dec 2018

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Som v 9. týždni tehotenstva a doktor mi dal kortikoidnú masť na liečbu mykózy na vonkajšie použitie. V príbalovom letáku je napísané, že sa nesmie používať v prvom trimestri. Aký je Váš názor?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ je indikácia na krátkodobú liečbu kortikoidnou masťou, tak použitie nie je vyslovene kontraindikované. Každý lekár pri predpise lieku vždy zváži risk a benefit, riadi sa všeobecnými odporúčaniami a skúsenosťami z vlastnej praxe. V tehotenstve sa odporúča použiť takúto masť iba krátkodobo a na malú plochu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková