Môžem užívať antibiotiká Xorimax počas tehotenstva?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

zistili mi zápal močových ciest a som pravdepodobne tehotná (pozitívny tehotenský test). Obvodná lekárka mi dala antibiotiká Axetine, ale manžel mi priniesol z lekárne antibiotiká Xorimax. Vôbec ho neupozornili na to, že tie, čo mi lekárka predpísala nemajú a dávajú náhradu. Axetine mi gynekológ schválil.

Môžem zobrať aj Xorimax?

Lekáreň, z ktorej manžel vybral liek je od nás hodinku cesty, takže dnes ich isto vymeniť nemôže.

Ďakujem

Dobrý deň,

Xorimax je to isté ako Axetine.

Len tento liek vyrába iná farmakologická firma. Môžete ho užiť aj v tehotenstve.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková