Môžu moje stavy pri zaspávaní súvisieť s tetániou alebo so stresom?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

mám tetániu a dlho s tým bojujem. Dosť sa mi to zlepšilo. Cez deň je všetko zväčša super. Ale posledné dve noci nespím, lebo sa bojím zaspať. Pri zaspávaní ma trhá, akoby som nemohla dýchať. Pritom saturáciu mám 98,99%. Práve tieto dni som pociťovala veľký stres, ohľadne syna a jeho zdravotného stavu. Vyšetrenia mu vyšli výborne a ja sa už nemám prečo trápiť, žiaľ, ten stres sa u mňa stále takto prejavuje. Keď však zaspím, tak je všetko v poriadku. Predtým ma ale aj 5x strhne s pocitom, že neviem dýchať. Vyšetrenia srdca aj štítnej žľazy mám v poriadku, ostatné všelijaké vyšetrenia tiež.

Môžu moje stavy pri zaspávaní súvisieť s tetániou alebo len so stresom?

Ďakujem

Dobrý deň,

stres a tetania sú úzko spojené. Vaše problémy pravdepodobne vyprovokovala úzkosť, môže to viesť až k tetanickému záchvatu.

Ak máte stále problém so spánkom, tak je potrebné sa poradiť s Vašim lekárom ohľadom liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková