Mám tetanický záchvat

21. jan 2022

Prosím vás tetania sa vam prejavuje tak, že máte cely krk, šiju, hrdlo, hrtan, zuvacie svaly, jazyk v krčí, stuhnuté, nedokážete žuť, prehĺtať, jesť, pit, rozprávať? Tlak mám ukážkový, saturacia 99, tep 64, vsetko super, úplne som v klude, lezim, relaxujem, a tento stav nie a nie prejst. Prave som vypila horkotazko šumivé magnezium, neviem kedy by mal začať zaberať, zatiaľ nič necitim. Je to tetania? Hrozne sa bojím

cinda555
21. jan 2022

A to je prvýkrát?

autor
21. jan 2022

@cinda555 opakovane, nedokážem ani rozprávať, keď rozprávam, mám pocit že neviem dýchať, na EMG čakám v poradí som objednana

cinda555
21. jan 2022

Tak skús vytočiť 112 a uvidíš čo ti povedia

lucia147852
21. jan 2022

Šumivé je nič ak máš tetaniu. Magnerot aspoň. Ale ak je to moc zle volaj 112

diana999
21. jan 2022

Je to tetania

miskakyska
21. jan 2022

Upokojiť sa a zhlboka dýchať do papierového sáčku..to prejde.☺️

autor
21. jan 2022

@miskakyska skúšala som vsetko. 4 hodiny ma to drží už

autor
21. jan 2022

@lucia147852 volala som, oni odporučili sumak, vraj sa najrýchlejšie vstrebava

marca12
21. jan 2022

Ano sumive magnezium je na zachvat najrychlejsia pomoc. Skus ist von na studeny vzduch,ak mas pocit,ze sa vnutri dusis,niekomu to pomaha

lucia147852
21. jan 2022

Ale obsahuje uplne minimálne množstvo magnezia. Mám tetaniu 5 rokov a neurológ mi hovoril, že to je nič

anonymgirl
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
21. jan 2022

@lucia147852 obsahuje dennú maximálnu dávku.

ankare
21. jan 2022

Skoré uzdravenie!

emilyx
21. jan 2022

Existuje aj magnéziový sprej ktorý sa okamžite vstrebáva cez kožu - mať po ruke . Magnézium aj vápnik strážiť. Určite zaradiť zdravú a pravidelnú stravu 5x denne - plnohodnotnú na výživu a hlavne aj dostatok odpočinku v noci 6-8hod. Ideál 8. Menej stresu. Alebo naučiť sa zvládať stres. Pri pocite nastupujúceho záchvatu alebo paniky : pravidelné dýchanie - napr do papierového sáčku. Píšete že ste úplne v kľude a že to neprechádza a zároveň že sa hrozne bojíte. Tatánia nie je život ohrozujúci stav ale rozumiem Vašej panike. Každopádne treba zájsť aj k lekárovi dať si spraviť krvný obraz. Môžte povedať že sa necítite dobre, či vám spraví prehliadku. Veď za to nič nedáte. Prajem veľa šťastia. Ak sa smiem opýtať na vek, predpokladám že ste mladší ročník. Vekom sa to môže zlepšiť.

autor
22. jan 2022

@emilyx 22… ja mám aj 4 záchvaty za deň :( každý jeden den

emilyx
22. jan 2022

Mám jedného známeho čo mal silné príznaky tetánie roky a vekom sa mu to takmer úplne ustúpilo. Štítna žľaza je v poriadku ? Záchvaty mávate aj v letných mesiacov rovnako často ako v tomto období ? Ak nie tak skúsiť doplnovať vitamín D na predpis od lekára ale a užívať každý deň keď nie ste na slnku alebo papať viac rýb napr.a rybací olej.