Musím ísť k lekárovi, keď mám absces na prsníku?

Zodpovedané
11. nov 2019

Dobrý deň,

pred dvomi týždňami sa mi na prsníku vytvoril absces. Minulý týždeň v utorok praskol a začal vytekať hnis. Myslela som si, že za pár dní to prejde, avšak už je to skoro týždeň a hnis stále vyteká. Popritom mi začalo aj trocha krvi vytekať.

Je potrebné ísť k lekárovi?

Ďakujem

Dobrý deň,
S uvedeným nálezom by som Vám jednoznačne odporučila navštíviť Vášho lekára, pretože si myslím, že by Ste mali brať antibiotiká a uvedený nález by mal vidieť lekár, pretože neliečený absces sa môže rozšíriť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková