Prečo mám stále bolesti kolien?

Zodpovedané
8. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám bolesť v oblasti kolien a ide o akoby pálivú a rezavú bolesť. Pociťujem ju už vyše mesiaca a okrem toho mám aj občasné bolesti v oblasti bedrových kĺbov a panvy.

Nohy mám akoby ťažké a telesná teplota sa pohybuje okolo 37,1 - 37,2°C. Pri ležaní, a to hlavne na bokoch, mi z kĺbov vystreľuje bolesť do nôh či bokov a občas toho vystreľovanie pociťujem aj na horných končatinách.

Bola som na odber krvi aj moču. Výsledky však boli dobré. Nemám zápalový faktor a kyselina močová bola v norme. Ešte čakám na výsledky na borélie a na RTG. Pred tromi rokmi ma uštipol kliešť a miesto v pichu bolo zapálené. Užívala som 2 balenia lieku Subamed.

Dávam si rôzne výživové doplnky a upravila som aj stravu, ale bolesť vôbec neustupuje. Kolená ma bolia stále. Celý deň a v priebehu týždňa sa opakovane pridružia aj už hore opísané ťažkosti. Cítim sa celkovo slabšie.

Aké vyšetrenie je potrebné absolvovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,
S uvedenými tažkosťami by Ste mali navštíviť ortopéda, ktorý si sám vyhodnotí RTG snímky a spolu s krvnými testami vyhodnotí Váš zdravotný stav. Ak by bolo z ortopedickej stránky všetko v poriadku a boli by pozitívne serológie na borélie, tak by Ste mali navštíviť infektológa eventuálne reumatológa (ak by vyšli serológie negatívne).

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková