Do akej miery je závažná diagnóza, ktorú mi zistili na RTG vyšetrení?

Zodpovedané
14. okt 2022

Dobrý deň,

od detstva mám skoliózu a momentálne som 4 mesiace po pôrode. Pociťujem neustále silné bolesti v driekovej oblasti. Niektoré dni sa neviem ani postaviť a bolesť mi vystreľuje do ľavej nohy pod koleno.

Do akej miery je závažná diagnóza, ktorú mi zistili na RTG vyšetrení?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak Vám bolesť vystreľuje do končatiny, tak najskôr pôjde o problém s medzistavcovou platničkou. Na zobrazenie medzistavcových platničiek je potrebné urobiť MR.

RTG v tomto prípade nestačí.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková