Prečo mám stále po prekonaní Covid-19 bolesť hlavy, horšie vidím a pocit na zvracanie?

Zodpovedané
24. feb 2021

Dobrý deň,

v novembri som prekonal s dosť ťažkým priebehom Covid-19 a odvtedy ma bolí neustále dosť hlava. Je to spojené aj s čudným pocitom horšieho videnia, tlaku v ľavom oku, pocitom na zvracanie ale nie od žalúdka a takým pocitom slabšieho krútenie hlavy.

Bol som na neurologickom vyšetrení, následne na MR mozgu a záver je hypoplázia P1 dx. Inák všetko v poriadku. Na následnej kontrole MR vyšetrenia na neurológii mi bolo povedané, že je to v poriadku. Avšak ja sa v poriadku vôbec necítim.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o postcovidový syndróm. Covid-19 je nové ochorenie, ktoré zanecháva rôzne následky a nevie sa ako dlho budú pretrvávať, nie je to stále preskúmané.

Preto ak máte negatívne výsledky, tak Váš zdravotný stav môže súvisieť s prekonaným Covidom.
.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková