Bolesti hlavy, pocit na zvracanie a tŕpnutie tváre

timea1228
3. aug 2020

Dobrý deň, mám 23 rokov a moj problém začal minuly rok v septembri, mávam dlhodobé bolesti hlavy, pocity na zvracanie a posledné týždne sa mi k tomu pridalo občasne točenie hlavy a trpnitie tvare,mesiace má bolela snáď každý deň hneď od rana, obasolvivala som ORL, Eeg vyšetrenie, očné vyšetrenie, sono žalúdka, krvné testy v poriadku, alergológia ( zistená hostaminiva intolerancia) a tento piatok idem znova na neurológie. Mám dni kedy mi je lepšie a nemám bolesti a potom prídu dni kedy som strašne slabá, unavená, mam bolesti a už som z toho vážne zúfalá a v strese. Nikdy som nemala žiadne zdravotné problémy a po pôrode sa mi všetko nejako zosypalo. Bolesť by som definovala ako strašný tlak v hlave a niekedy je to aj bolesť bodava. Prosím vás o akúkoľvek radu. Ďakujem krásne 🙏🏼

mitta1436
3. aug 2020

@timea1228 môže to byt aj z krčnej chrbtice, niečo podobne som mala, neskutočný tlak v hlave, bolesti hlavi... tiež som absolvala všetky možné vyšetrenia, MRI a bolo všetko v poriadku.... dal má dokopy dobrý physiotherapeut... spúšťač bolo kojenie, často som zaspala pri deťoch na plysaku , zlý vankúš atd. ... ešte mi spomínal therapeut že čoraz častejšie má tento problém mladú ľudia kvôli častému používaniu mobilu

gabikagabriela
3. aug 2020

Z osobnej skúsenosti by som ti poradila (aj keď to asi moc nepoteší) celkový životný štýl. Hlavne jesť ozajstné potraviny, chôdza, nesedieť dlho, dbať o postoj tela, spánok, magnézium, málo cukru... Keď nevieš, chceš tak sa šupni do nemocnice, no naozaj neviem, či to pomôže, mne osobne nikdy...

danielahamar
3. aug 2020

A na MRI si bola? U infektologa?

adula12
23. sep 2020

musis dodrziavat histaminovu dietu. trpnutie tvary a bolest hlavy je z toho. porod sa ti to spustilo. moze ti aj piskat v usiach, boliet hlava dlhodobo, unava... mam rovnake problemy, po porode dcerky (zmena hormonov) sa mi spustila celiakia a laktozova intolerancia plus hranicna histaminka. pokial ješ vysokohistaminove potraviny, tak tieto problemy budes mat stale. toto su diagnozy bohuzial uz navzdy ☹

timea1228
autor
29. sep 2020

@adula12 asi to budem musieť naozaj začať prísne dodržiavať, tak sa to snáď napraví, lebo sú aj týždne kedy sa cítim úplne skvele a potom zrazu z ničoho nič úplne zle. Aj teraz mi meškala 14 dni menstruacia a odvtedy znovu začali problémy 🤦🏼‍♀️🙏🏼 Ďakujem krásne za odpísanie

adula12
30. sep 2020

@timea1228 teraz pozeram, ze som predosly prispevok pisala ako "madar" 😀 drzim ti palce, ono je to boj na dlhe trate, je to aj vycerpavajuce a stresujuce. ja som casto podrazdena ked "nemam" co jest a som hnusna aj ked nemusim byt ☹

timea1228
autor
30. sep 2020

@adula12 áno, áno, to poznam veľmi dobre lebo mesiac som to už vydržala dodržiavať a potom som to zas všetko porušila 🤦🏼‍♀️🙏🏼 Dnes som začala od znova, musím v tom nájsť nejakú rovnováhu, lebo psychicky som už úplne vyčerpaná z tých všetkých problémov. Po pôrode to išlo všetko dole vodou doslova 😀🤦🏼‍♀️

element05
26. feb 2021

@timea1228 ahoj, mozem sa spytat, ako si dopadla s tou bolestou? Bolo to z krcnej chrbtice? Pomohlo nieco? Ja mam presne taketo iste tlakove bolesti hlavy a problemy z krcnou chrbticou...su to celodenne bolesti a boli ma aj chrbtica....ale ta hlava to je najhorsie.

element05
27. feb 2021

@timea1228 ahoj, mozem sa spytat, ako si na tom teraz? Ja mam take iste stavy, po porode a problemy s krcnou chrbticou....ten tlak v hlave kazdodenne

timea1228
autor
28. feb 2021

@element05 Ahoj, absolvovala som MR a nerologicka mi povedala že je to všetko psychického pôvodu, v tom som sa dozvedela že čakám druhé bábätko, aktuálne 11tyz. a zatiaľ mám kľud, všetky problemi sú preč. Dúfam že to tak aj ostane. Užívala som okrem toho 3x denne magnerot a plus nejaké vitamíny na uvoľnenie psychiky. 🙂

element05
1. mar 2021

@timea1228 dakujem za odpoved,som rada, ze uz je to lepsie,vela zdravia obom. A mozem sa spytat na tie vitaminy?

heymissg
1. mar 2021

Ja mám histaminovú, keď držíš diétu tak sa to zlepší plus ešte sa skús spýtať a tetaniu, pri nej zvykne všeličo tŕpnuť aj točiť sa hlava, resp. mdloby. Na to celkom pomáha magnezko

luccija
1. mar 2021

@element05 kúp si taký valec na cvičenie pošlem link mám problémy s chrbticou, krcnou a toto je veľmi dobre popuka Ti, pomasirujes sa, alebo miesto ktoré Ťa bolí ľahni si na tenisovu loptičku a gulaj sa prvé razy to bude bolieť stiahnuté svaly a potom bude fajn, ale treba každý deň pár minut

luccija
1. mar 2021

@element05 stiahnuté svalstvo tlačí na nervy hlavne krcná z toho sú závraty...

element05
1. mar 2021

@luccija dakujem velmi pekne, vyzera to dobre 🙂

eliska623
4. jún 2021

@timea1228 ahoj, môžem vedieť aké vitamíny si užívala?

timea1228
autor
5. jún 2021

@eliska623 ahoj, páči sa, toto sú tie vitamíny, mne ich odporučila neurologicka. 🤗

eliska623
5. jún 2021

@timea1228 ďakujem