Prečo sa na tehotenských vitamínoch Femibion píše, že je potrebné poradiť sa s lekárkou, keď žena berie lieky na riedenie krvi?

Zodpovedané
8. okt 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom tehotenských vitamínov.

Prečo sa na tehotenských vitamínoch Femibion píše, že je potrebné poradiť sa s lekárkou, keď žena berie lieky na riedenie krvi?

Na iných vitamínoch to napísané nie je.

Ďakujem

Dobrý deň,

v tehotenstve môže žena brať iba dva druhy liekov na riedenie krvi a tieto sa môžu kombinovať s tehotenskými vitamínmi.

Skôr si myslím, že pri tehotných ženách sú všetky farmaceutické firmy veľmi opatrné. Bežne si tehotné ženy pichajú Fraxiparín, berú Anopyrín a k tomu ešte užívajú Femibion.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková