Problémy po operácii poklesnutej maternice. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
28. okt 2021

Dobrý deň,

manželka mala dlhšiu dobu gynekologický problém - pokles maternice (prolaps - uteru). Na operáciu čakala vyše troch mesiacoch. Konečne sa dostala na operáciu, kde doktor, ktorý má v tomto obore 30 ročnú prax pokašlal zákrok hneď v prvých 15 minútach.

Maternicu jej mali dvihnúť na sieťku na záves, lenže ako pán doktor začínal, tak sa mu podarilo pretrhnúť manželke cievu a aj močový mechúr. Cievu zašili aj močový mechúr. Zaviedli jej katéter a na 5 deň ju pustili domov s tým, že museli zaviesť aj stent do obličky.

Manželka bola doma 2 týždne s katétrom, všetko ju strašne pálilo aj pichalo. Menil som jej stále moč a pomáhal. Brala lieky aj antibiotiká. Po vybratí katétra sa jej naplnil močový mechúr a nemôže sa vymočiť.

Má nutkanie na močenie a močí po troške. Niekedy to nejde. Zajtra máme ísť na ďalšiu kontrolu.

Čo nás ešte čaká?

Môžeme podať podnet na nemocnicu, že ju takto zle zoperovali?

Ďakujem

Dobrý deň,

rekonvalescencia po takejto operácii bude trvať dlhšiu dobu, pri problémoch s močením je potrebné odoslať moč na mikrobiologické vyšetrenie. Pre rýchlejšie zahojenie je vhodné užívať Wobenzym.

Je to na Vás ako sa rozhodnete ohľadom podania podnetu.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková