Sú bradavice na chodidle prenosné?

Zodpovedané
24. sep 2020

Dobrý deň,

mám bradavice na chodidle. Chodím do dermatologickej ambulancie, kde mi ich vypaľujú dusíkom.

Sú bradavice prenosné?

Chcem isť na návštevu ku kamarátke, ktorá je v poslednom trimestri tehotenstva a bojím sa, aby som ju náhodou nenakazila.

Ďakujem

Dobrý deň,
Prenos je možný z človeka na človeka nepriamo pomocou kontaminovaných predmetov, k prenosu bradavíc dochádza najčastejšie dotykom s bradavicou alebo ak stúpite na miesto, kde predtým stúpol niekto s poranenou bradavicou. Najčastejšie vo vlhkom prostredí, najmä bazény a sauny.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková