Sú moje diagnózy dostatočné na čiastočný invalidný dôchodok ?

Zodpovedané
12. mar 2023

Dobrý deň,

mám stanovenú diagnózu DMO - kvadruparéza, ale nie som na vozíku. Trpím migrénami, mám miernu skoliózu a ploché nohy. Moja obvodná lekárka tvrdí, že mám nárok na čiastočný invalidný dôchodok.

Sú moje diagnózy naozaj dostatočné na čiastočný invalidný dôchodok ?

Ďakujem

Dobrý deň,

nárok na podanie žiadosti ohľadom invalidného dôchodku má každý.

Tiež si myslím, že nárok by ste mohli mať, ale konečný verdikt Vám dajú v sociálnej poisťovni, kde dopodrobna preskúmajú všetky odborné nálezy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková