Sú v poriadku hrče pod ranou?

Zodpovedané
19. aug 2021

Dobrý deň,

pred 2 týždňami som bola na operácii prsníka, kde na koži sa mi zapálil vlas a vnútri z toho sa mi spravila guľka, ktorú mám už vyoperovanú. Výsledky prišli dobré. Dnes som si bola dať vybrať stehy a doma som zistila, že pod ranou mám ako keby hrče. Rana ma nebolí a ani tie hrče pod ňou.

Má to tak byť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť ešte o lokálnu reakciu na stehy. Môžete vyskúšať užívať Wobenzym na rýchlejšie zahojenie rany a opuchu.

Ak by Vám hrče nezmizli, tak by ste mali navštíviť lekára, aby Vás vyšetril a zhodnotil pooperačný nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková