Sú väčšie prsia dôvodom bolesti chrbta a migrény?

Zodpovedané
8. júl 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mávam časté migrény - bolesti hlavy. Často ma bolí aj chrbtica. Veľmi ťažko sa mi vystiera a zohýňa.

Robím aj cviky na uvoľnenie. Mám však väčšie prsia.

Sú väčšie prsia dôvodom mojej bolesti?

Ak nie, tak o aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

väčšie prsia môžu byť príčinou bolestí chrbta. Bolesti hlavy zvyčajne spôsobuje problém s krčnou chrbticou. Ide však o bolesti hlavy v oblasti záhlavia.

Migrény zvyčajne nie sú provokované bolestivou chrbticou. Ide o bolesť hlavy, ktorá nemá zrejmú príčinu, teda niektorí ľudia mávajú migrény a iní nie.

Pri bolestiach chrbta je dôležité správne držanie tela a pravidelné cvičenie na posilnenie svalov chrbta pod dohľadom fyzioterapeuta.

Ak by sa stav nezlepšil, tak následne je vhodné absolvovať ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková