Mám bolesť krčnej chrbtice z hrbu?

Zodpovedané
24. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám hrb na krčnej chrbtici. Veľmi často ma bolieva celá krčná chrbtica a mávam migrény.

Je možné krčnú chrbticu nejako upraviť doma cvičeniami a masážou?

Ak treba navštíviť lekára, tak za akým špecialistom mám ísť?

Niekedy mi príde ťažko a je mi až na odpadnutie.

Ďakujem

Dobrý deň,

v úvode by bolo vhodné doplniť ortopedické alebo neurologické vyšetrenia, pri ktorých sa urobí RTG snímok chrbtice.

Následne, keď budete mať diagnózu, tak mali by ste vyhľadať fyzioterapeuta, ktorý s Vami bude cvičiť a naučí Vás ako cvičiť sama doma.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková