Súvisí tŕpnutie rúk a nôh s problémami s chrbticou?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

mám 27 rokov a posledné dni cítim tŕpnutie rúk a nôh. Ide hlavne o prsty na nohách a chodidlá.

Pred pár rokmi mi zistili zablokovanú krčnú chrbticu. Chodila som na rehabilitácie, potom som cvičila doma, ale posledné mesiace som to veľmi zanedbávala. Predtým som nikdy takéto problémy nemala.

Môže to byť z toho, alebo to s chrbticou súvislosť vôbec nemá?

Ďakujem veľmi

Dobrý deň,

tŕpnutie rúk môže byť spôsobené problémom s krčnou chrbticou alebo karpálnym kanálom.

Tŕpnutie končatín môže súvisieť s problémom s krížovou chrbticou.

Skúste navštíviť fyzioterapeuta, ktorý zhodnotí Vašu chrbticu a odporučí Vám cvičenie. Pri pretrvávaní ťažkostí je potom potrebné doplniť neurologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková