Mravčenie v rukách

kattullka
9. júl 2018

Zdravím mamičky,

Chcem sa spýtať či sa Vám dakedy stalo že Vám mravcalo stále v rukách. Ja to mám asi dva týždne (mala som to aj minuly rok ale masáž to spravila), najskôr mi začalo mravcat v prstoch a postupne až k ramenu a posledné dva dni už aj noha. Takze v podstate práva ruka a práva noha. Môže to byt len z krčnej chrbtice? Je to dosť nepríjemne nemám vôbec cit hlavne v rukách. Ďakujem vopred za reakcie

ajulienka24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maajky
9. júl 2018

ja som mala podobne a bola to tetania..

pugosal
9. júl 2018

@kattullka a mravci vám iba v rukách či bolia aj kĺby,alebo srdce,hlava...

17juraj17
10. júl 2018

@kattullka Nejak nechapem. Ak ti to masaze uz raz spravili preco ich neskusis. Inak je to otazka pre lekara a nie na net. Cakanim nic nevyriesis iba zhorsis.

mickao
10. júl 2018

@kattullka ja som to mala tiez ale z tetanie.

kattullka
autor
10. júl 2018

@17juraj17 áno chodím znova na masáže no zatiaľ moc nezaberajú aj keď to možno potrvá keď to mám horšie. No a riešim to tu pretože ahnkeby má poslala k lekárke tá m8 predpise len lieky a ja keďže kojím aj tak väčšinu z nich nemôžem

kattullka
autor
10. júl 2018

@pugosal nie boli má len chrbát krčna chrbtica. Inak vôbec nic

tutuska11
10. júl 2018

@maajky ahoj, a mala si aj iné príznaky? Lebo ja mam také divne stavy, že mi začne mravcat práva ruka, príde mi zle od žalúdka a potom sa neviem poriadne nadychnut.... Na vyšetrenie na tetaniu idem až o 2mesiace,takze teraz neviem co mam robiť... Beriem magnézium a pcsedative

kattullka
autor
13. júl 2018

@tutuska11 podľa toho čo píšete je to tetania takéto príznaky sú popísané na internete. Len nechápem prečo na vyšetrenie až o dva mesiace veď to sa dá zistiť klasicky z odberu krvi. Alebo nejake špeciálne? Tiež idem v pondelok na odbery - podozrenie na tetania nakoniec

maajky
20. júl 2018

@tutuska11 mne to mravcalo aj v tvari, rukach nohach, zabralo magnezium.

tutuska11
20. júl 2018

@kattullka ako z krvi? Mne sa až hlava točí, podlo ujú nohy, keď mám hluk, tak sa mi zle dýcha... Mna moja doktorka poslala k psyxiatricke a na neurologiu a finito. .. Tam povedali ze vyšetrenie a dovtedy magnézium a niečo na ukludnenie... Beriem magnezko a to pcsedative (homeopatiká) a snažím si uvedomiť, že to robí len moja psychika... Keď chytím záchvat, dýcham do vrecka a dám magnezko.... Snažím si uvedomiť, že to je len v mojej hlave, ale ide to pomaly😥😥😥 doktorka mi povedala, že telo ukazuje, že už nevládze... Po 2 materských a 2nespavych deťoch toho má už asi fakt dosť 😎

tutuska11
20. júl 2018

@maajky mne robí skôr problém to dýchanie a bolesť hlavy... To mravcanie zvládam.... Najväčšia sranda je, že sa mi to prejavilo práve vtedy, keď druhá dcérka začala celkom dobre spávať a ja som si týždeň kúsok oddýchla s vyspala sa.... Sranda!

sara9567
2. sep 2021

@kattullka dobrý deň mohli by ste mi poradiť ? Tak čo vám zistili. Viem že to je dávno ale ja mám to isté neviem čo vám zabrala a či máte ešte to mravcenie

lopticka1990
Autor odpoveď zmazal
Zobraz