Vysvetlíte mi výsledky zo sona prsníkov?

Zodpovedané
15. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výsledkov zo sona prsníkov.

Koža,podložie bez patologických zmien, bradavky vnorené dlhodobo. Prechodný typ s reziduom žľazy centr.a later. bez patológ. echo ložísk. V axilách tukovo zmenené LU do 20 mm.

Z.:Prechodný typ bilat. BIRADS2

Čo znamená v axilách tukovo zmenené LU do 20 mm?

Je to niečo vážne?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

BIRADS je klasifikácia, podľa ktorej sa hodnotí sonografický nález prsníkov.

BIRADS 2 znamená, že USG nález na prsnikoch, je nezhubný. Na sone môžu byť zmeny ako kalcifikáty, tukové lymfatické uzliny.

Axily sú podpazušia a Vaše lymfatické uzliny sú z časti vyplnené tukom. Nejde o patologický nález.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková