Mám panický strach zo zubára

Zodpovedané
16. feb 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Zajtra sa chystám k zubárovi, lebo vpravo hore úplne vzadu sa mi zlomil posledný zub. Ostali tam 2 kúsky a už druhý deň ma pichá ďasno. Mám strašný strach a nemôžem ani zaspať.

Mám panický strach zo zubárov.

Čo mi bude zubár robiť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ ide o pokazený a rozlomený zub múdrosti, budete ťahanie daného zubu, respektíve jeho koreňov absolvovať v lokálnej anestézii.

Pri strachu z injekcie možno pichnutie zmierniť postrekom ďasna/sliznice znecitlivujúcou látkou, po injekcií daný zub a tkanivá okolo neho stŕpnu.

Na ťahanie zubu použije zubný lekár extrakčné kliešte a páky. Budete cítiť len tlak.

Na záver ošetrenia zakúsnete do gázového tampónu a dostanete poučenie k hojeniu rany.

V prípade strachu je možné absolvovať ošetrenie pod sedatívami, poraďte sa so svojím zubným lekárom.

Želám krásny deň,
MDDr. Alena Záhumenská