Ako mám postupovať, ak sa chcem aj s dcérkou odsťahovať na Slovensko?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom mojej situácie. S priateľom nie sme manželia. Priateľ je Čech a trvalé bydlisko má v CZ (žijeme spolu v podnájme). Naša 5-mesačná dcérka je narodená v CZ, čiže dostala automaticky CZ trvalé bydlisko po priateľovi (na jeho rodičov) má aj CZ a aj SR rodný list, Slovenka/Češka.

Ja som Slovenka a trvalé bydlisko mám v SR, prechodný pobyt v CZ v podnájme s priateľom. Prácu mám na Slovensku, rodinu mám na Slovensku.
Ak sa rozídeme, tak v CZ nemám nič a s dcérkou by som chcela odísť na Slovensko.

Ako mám postupovať, ak sa chcem aj s dcérkou odsťahovať na Slovensko, kde mám ja trvalé bydlisko?

Aké mám šance?

Ďakujem

Dobrý deň,

aké máte šance neviem posúdiť.

K odsťahovaniu potrebujete ideálne písomný súhlas otca. Ak Vám tento súhlas otec nedá, musíte sa obrátiť na súd.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz