Pôrod na Slovensku a rodný list. Ako postupovať?

suzana121
20. feb 2008

MAM PROBLEM PRACOVALA SOM V CR KDE SOM NASTUPIM AJ MATERSKU DOVOLENKU .ALE KVOLI MALEJ BY SOM RADCEJ RODILA NA SLOVENSKU NECH MA SLOVENSKE OBCANSTVO AJ RODNY LIST .JA MAM TRVALY POBYT STALE NA SLOVENSKU A AJ SOM SLOVACKA LEN NEVIEM CI MI BUDE STACIT FORMULAR E 110 CI TAK NEJAK Z CESKEJ POISTOVNE ABY TU NA SLOVENSKU SOM MOHLA U SVOJEJ POISTOVNI DOSTAT EU KARTICKU A MOHLA RODIT TU???????AK NAHODOU PREDCA BUDEM MUSIET RODIT V CECHACH AKO MAM POSTUPOVAT Z RODNIM LISTOM DAKUJEM?

andrea1158
20. feb 2008

U nás aj v ČR platí princíp, že dieťa má občianstvo podľa občianstva rodičov, nie podľa miesta kde sa narodilo, takže ak sa narodí v Čechách a ty si Slovenka, bude mať slovenské občianstvo.

suzana121
autor
21. feb 2008

DAKUJEM

molcanka
22. feb 2008

ahoj,ja som slovenka,aj manzel je slovak,pracujem v cr-nemocnica breclav-preto som tam aj rodila,mierna protekcia 😅 ,mala dostala cesky rodny list,ktory sme hned cez slovensku matriku posielali do bratislavy na nejaku centralnu matriku a ta nam uz dva mesiace vystavuje rodny list 😠 ,vraj na to maju zo zakona 90dni,no ale my zatial nemozeme vybavovat nic,ani porodne ,ani matersku,ani pridavky a tak cakame 😒

suzana121
autor
22. feb 2008

ved to ja sem si teraz vybavila formular e 106 a dostala som ero karticku slovensku a uz mozu chodit sem na veskere osetreni a porod vlasne ceska to tej slovenskej poistovni uhradi no aj ja sem mnela rodit bud v breclavi alebo kyjove !!!!jaka je porodnica v breclave

molcanka
23. feb 2008

Ja som bola v Breclave spokojna,gynekologicke sestricky su velmi mile,novorodenecke ma naucili spravnu techniku kojenia a do teraz uspesne kojim-3mesiac-pretoze pri prvom som to akosi nedokazala a nebola som dostatocne poucena,tak som ho nekojila. Asi je pravda,ze moj nazor nie je az taky objektivny,pretoze ma tam brali ako zamestnankynu-pracujem na ARO-,ale vseobecne ma breclavska porodnica dobre ohlasy. 😉

suzana121
autor
23. feb 2008

pocula som dakujem