Dokedy je bývalý partner povinný na dcéru platiť výživné?

Zodpovedané
10. jan 2023

Dobrý deň,

dcéra bude končiť strednú školu maturitnými skúškami, ktoré budú prebiehať v troch fázach - od marca do mája. Na vysokú školu zatiaľ neplánuje ísť, chce začať pracovať a budovať si svoj sen. Jej otec na ňu platí výživné, vždy riadne a načas. V kontakte s dcérou nie sú od jej narodenia.

Dokedy je bývalý partner povinný na ňu platiť výživné?

Aj keď maturity končia v máji, počíta sa im školský rok do konca júna?

Ako potom ukončiť vyplácanie výživného, bude treba ísť na súd?

Ďakujem

Dobrý deň,

výživné sa platí do času, kedy je dieťa schopné sa samo živiť. To znamená, ked sa dcéra zamestná, poprípade eviduje na ÚPSVAR, tak otec nie je povinný výživné platiť.

Uvedenú vyživovaciu povinnosť je možné zrušiť dohodou, ktorá sa môže/nemusí dať schváliť súdu alebo návrhom z jednej zo strán.

V prípade záujmu o právne poradenstvo, alebo zastúpenie na súde ma kľudne kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz