Mamina sa vydala. Kto bude mať nárok na jej byt v prípade dedičského konania?

Zodpovedané
27. mar 2022

Dobrý deň,

mamina má byt výlučne v jej vlastníctve. Teraz sa vydala, jej nový manžel má 2 deti. V danom byte nežijú. Ja som jediné dieťa mojej matky.

Kto bude mať nárok na byt v prípade dedičského konania?

Ďakujem

Dobrý deň,

v prípade dedičského konania sa dedí podľa tzv. 1 skupiny - dedia poručiteľove deti a manžel, každý z nich rovnakým dielom.

V prípade potreby právnych služieb alebo právneho zastúpenia ma kontaktujte.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz