Môže žiadať manželova bývalá priateľka zvýšenie výživného z dôvodu, že sa chce osamostatniť?

Zodpovedané
14. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom výživného.

Môže žiadať manželova bývalá priateľka zvýšenie výživného z dôvodu, že sa chce osamostatniť?

Momentálne býva u rodičov. Manžel platí výživné 150 eur na 5 ročné dieťa. Súd mu určil výšku výživného pred dvoma rokmi. Dovtedy ho platil na základe vzájomnej dohody vo výške 100 eur.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v zásade môže žiadať čokoľvek a na základe akýchkoľvek skutočnosti, ktoré sa javia v jej prospech.

Pri zvýšení výživného musí dôjsť k zmene pomerov. Ako sa s touto konkrétnou otázkou vyporiada súd, k tomu sa vyjadriť neviem. Aj ona má právo na súkromie a vlastný rodinný život.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu