Kedy môžem požiadať o zvýšenie výživného?

Zodpovedané
9. máj 2023

Dobrý deň,

s bývalým partnerom mám 4-ročného syna. Výživné mi platí 100 eur. Syn má epilepsiu a berie lieky, ktoré sú dosť finančné náročné. V septembri by mal nastúpiť do škôlky.

Kedy môžem požiadať o zvýšenie výživného?

Súd sme mali pred jedným rokom.

Ďakujem

Dobrý deň,

vzniká tu otázka, či lieky na epilepsiu bral Váš syn už v dobe rozhodovania výživného. Ak áno, tak sú zohľadnené v sume výživného. Ak nie, môžete návrh na zvýšenie podať a odôvodniť to zdravotným stavom syna.

Návrh na zvýšenie výživného by som však doporučovala podať až vtedy, keď nastúpi do škôlky. Až vtedy sa mu zmenia pomery.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz