Podala som žiadosť o rozvod, následne som ju stiahla. Kedy ju môžem podať znovu?

Zodpovedané
7. júl 2023

Dobrý deň,

v januári som podala žiadosť o rozvod z dôvodu manželovej niekoľkomesačnej nevery. Vo februári sme mali Kochem. Teraz v júni sme mali mať ďalšie pojednávanie ohľadom deti. No týždeň predtým som žiadosť o rozvod stiahla, čo som už oľutovala.

Môžem opäť podať žiadosť o rozvod a uviesť ten istý dôvod?

Mám nárok na bezplatnú právnu pomoc?

Od apríla poberám podporu vo výške cca 700 eur.

Ďakujem

Dobrý deň,

návrh na rozvod môžete podať - zákon neupravuje žiadnu dobu, počas ktorej po späťvzatí návrhu nemôžete návrh na rozvod podať. Bude však potrebné v návrhu uviesť, prečo ste sa opäť rozhodli návrh podať.

To, či máte nárok na bezplatnú právnu pomoc neviem posúdiť - nepoznám Vaše majetkové pomery. Skúste sa obrátiť na Centrum právnej pomoci vo Vašom meste.

JUDr. Renáta Smetana
hosťujúca euroadvokátka a mediátorka
kancelária: Kniežaťa Pribinu 2, 911 01 Trenčín
mail: info@advokatkaostrava.cz
web: www.advokatkaostrava.cz