Synovi staviame dom. Ako to bude v prípade, ak sa rozíde s priateľkou?

Zodpovedané
28. okt 2019

Dobrý deň,

staviame dom pre syna, ale celý majetok - pozemok, aj dom bude stále písaný na mňa a na manžela. Syn má priateľku, ktorá bude potom bývať s nim ako družka.

Ako je to v prípade ich rozchodu, ak družka prispeje do domu napr. kúpou zariadenia?

A ako je to v prípade, že sa zosobášia a dom bude naďalej písaný na nás ako rodičov?

Ďakujem

Dobrý večer,

ak sa rozhodnete dom darovať výlučne Vášmu synovi, tak dom bude patriť výlučne Vášmu synovi a dary do bezpodielového spoluvlastníctva manželov nepatria.

Ak investuje nejaké peňažné prostriedky do domu (nie do hnuteľných vecí, nábytku a spol.), tak sa musia medzi sebou vyporiadať po rozchode.

S úctou,

Advokátska kancelária JUDr. Jána Kasenčáka
Zapísaný v zozname advokátov vedenom SAK pod č. 4907
Juraja Fándlyho 2163/7
010 01 Žilina
Slovenská republika

Tel: +421 (911) 541273
E-mail: office@kasencaklegal.eu