Priateľ už 1,5 roka nepotrebuje intímnosti. Mohla som sa mu pôrodom a tehotenstvom zhnusiť?

Zodpovedané
15. sep 2023

Dobrý deň,

mám 32 rokov, priateľ 47 rokov, máme spolu 2-ročného syna. Ako som mu oznámila, že som tehotná, tak odmietal so mnou akéhokoľvek intímnosti. Po pôrode a šestonedelí sme mali sex asi 2x a odvtedy už viac ako 1,5 roka vôbec.

Od pôrodu spávam s malým v jeho izbe, nakoľko bol náročné bábätko. Teraz si už na to aj zvykol, že som s ním stále tam. Minule som aj navrhla, že sa "vrátim" do spálne, ale mužova odpoveď bola v štýle, či mi niečo v detskej izbe chýba.

Milenku nemá, pracuje na 2 zmeny a z práce chodí rovno domov. Miesto toho, aby sme mali sex, tak sa uspokojuje sám každý večer.

Mohla som sa mu pôrodom a tehotenstvom zhnusiť?

Nie som si istá, či chcem v takomto vzťahu zotrvať.

Ďakujem

Dobrý deň,

niečo podobné sme riešili nedávno, na tomto mieste:

https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/vztahov...

Ale zároveň sme v príspevku prečo muži nechcú sex spomínali aj možnosť mužskej menopauzy. Tá sa prejavovala absolútnym nezáujmom o sex, nervozitou, podráždenosťou, nespavosťou a ďalšími prejavmi. Stačilo mužovi pravidelne dodávať testosterón a on sa zázračne prebral.

Preto netreba hneď robiť predčasné závery a domnievať sa, že ste sa mu zhnusila po pôrode. Často je problém skrytý a tie najobyčajnejšie riešenie prídu ako tie najvhodnejšie.

V prípade, že ma budete potrebovať aj naďalej, rada Vás privítam na mojom webe, kde nájdete všetky potrebné informácie.

PhDr. Ľudmila Habodász
terapeut
web: www.psychorada.online