Aké ste mali hCG v 6. týždni?

19monika19
17. feb 2023

Dobry den zienky, namiesto menstruacie som mala hnede spinenie. Doktorka mi poradila urobit tehotensky test - ten mi vysiel pozitivny . Objednala ma na krv koli hcg . Podotykam ze to spinenie bolo iba vemi slabulinke pri utreti po malej potrebe. Dva dni dozadu to prestalo. Navyse ani bolesti nic take nemam. Dnes som bola u doktorky po vysledky a na uzv tam videla graviditu avsak moc malicke. Vraj mam moc vysoke hodnoty hcg (5100) priblizne som si zapamatala co som pozerala tabulky tak je to myslim v pohode. Zobrala mi zase krv pre porovnanie . Tak neviem … mali ste take “vysoke” hodnoty aj vy? Spinili ste a zastavili sa vam to?

veronikaszabova
17. feb 2023

@19monika19 vobec nemas vysoke HCG, je v medziach normy, ak ratam, ze si v cca 5t. - nakolko si po "menzese"

veronikaszabova
17. feb 2023

@19monika19 spinenie mohlo byt len z uhniezdovania vajicka.

19monika19
autor
17. feb 2023

@veronikaszabova praveze namiesto menstruacie som mala iba spinenie ale tiez si nemyslim ze by hcg bolo nejako vysoke. Doktorka mi hned hovorila ze moze ist s tak vysokym hcg o mimomaternicove tehotenstvo😲 no tak ja len dufam a verim v to ze z dnesnej krvi tie hodnoty budu este vyssie

veronikaszabova
17. feb 2023

@19monika19 to pocujem 1x, ze by bolo HCG vyssie keby slo o mimomaternicove.
Neboj, dobre bude 🙂

martinka444
17. feb 2023

@19monika19 ale ak dr videla graviditu, muselo to byť v maternici tak neviem prečo mimomaternicové?

julliska
17. feb 2023

@19monika19 v 6tt som mala 5800, potratila som ale par dni po odbere krvi ale ja som spinila a aj ma bolelo brucho, kríze a potom sa rozbehlo krvácanie. Tvoj prípad to snáď nebude 😉

nevenka
17. feb 2023

@19monika19 no tak ak videla graviditu a "moc malicke", tak hadam to videla v maternici, ci kde? Tak ake spekulacie o mimomaternicovom.

floki1994
17. feb 2023

@19monika19 mimomaternicove moze byt aj ked vidi gestacny vak v maternici..su pripady kedy ide o mimomaternicove a v maternici sa urobi tkz falosny vak,ktory byva ale prazdny...videla uz aj plod? Srdiecko? Spinit mozes na to sa nasadia lieky...

tmtm
17. feb 2023

@19monika19 Doktorka to myslela asi tak , že nato ako máš vysoké hcg by už mala vidieť asi niečo viac ako len niečo malinké.Preto asi spomenula mimomaternicové.To znamená, že dakde inde ti môže rásť to čo zodpovedá hodnote tvojho hcg.Ale samozrejme to môže byť kľudne v maternici.To som napísala len aby si mala predstavu o čom hovorila doktorka.A samozrejme ti prajem aby všetko bolo v poriadku.

19monika19
autor
17. feb 2023

@julliska to nie mne nic nieje ziadna bolest nic. Iba prsniky a celka unava

19monika19
autor
17. feb 2023

@veronikaszabova pri mimomaternicovom je nizke? Moze byt teda ze tam budu twins?

lusyyy36
17. feb 2023

@19monika19 pri mimomazernicovom je hcg nizke. V môjmu 7.tyzdni(8?) Som mala okolo 1000. Pri 5000 by ti už aj vajecnik praskol

miroslava2710
18. feb 2023

nie je pravda ze pri mimomaternicovom je hcg nizke. Pri mimomaternicovom je hcg vysoke a sono nezodpoveda takemu vysokemu hcg. Takže velmi zaleží čo predne videla na sone. Bol gestacny a zltkovy vak? ak videla len naznak gestacneho vaku a nic viac tak ano moze ist o mmt pretoze pri takom vysokom hcg by malo byt vidiet už viac.

tmtm
20. feb 2023

@19monika19 Už vieš niečo nové?Ako sa cítiš?

19monika19
autor
21. feb 2023

@tmtm hcg stuplo o kolko neviem v piatok idem na uzv. Ani soinenie uz nemavam iba obcas take tahanie

tmtm
27. feb 2023

@19monika19 Ahoj,ako kontrola?

eva193
15. mar 2023

@19monika19 ako to dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre