Alchemilka na začiatku tehotenstva

snehuuulienka
20. jan 2017

Ahojte,chcem sa vas zienky opytat ci ste pila alchemilku niektora na zaciatku tehotenstva,teda v l.trim. na posilnenie placenty,maternice??ste tu niektora taka,dufam ze ano....

Kedze som uz v 2 neuspesnych tehu na zac cca v 6-8 tt dost krvacala,a na pricinu sa neprislo a nepomahali na zastavenie krvacania ani lieky ako ascorutin,duphaston,premyslam v dalsom tehotenstve uz aj nad touto variantou.

Poprosim o komentare len zeny,ktore maju skusenost s uzivanim tejto carovnej bylinky.Dakujem

Snad sa tu stretneme viacere co budeme za pitie toho caju aj na zaciatku tehotenstva,kedze nazory su rozne.Niektori to vyslovene neodporucaju v zaciatkoch,no su aj zeny,ktore ju pili a neuskodila im a mali bezproblemove tehu,zienky piste

hivanik
20. jan 2017

@snehuuulienka Ked som lezala v nem.tak na izbe jedna baba pila alchemilku ( prisla s krvacanim) a donosila babatko. Mne osobne pomohlo nasadenie dufastonu hned od vynechania mens.az do tusim 19-20 tyz. Raz mi vysadil v 11tyz.a nedopadlo to dobre.

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@hivanik nevies v ktorom tyzdni cca bola..?..a teda ked ju pila na izbe tak jej to uz potom preslo ci ako?

hivanik
20. jan 2017

@snehuuulienka prisla s krvacanim a bola 6-7tyz. Pila ho a zaroven mala standartnu liecbu v nem. A krvacanie preslo, ale viem ze ho piju este pred otehotnenim na posilnenie maternice. Skus sa poradit s lekarom.

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@hivanik lekara sa na to pytat urcite nechcem,kedze oni su proti alternative,lepsie ked do seba pchame chemiu,z coho by potom zil farmaceuticky priemysel....!?!

Mna zaujimaju skusenosti a nazory zien,ktore ju pili pri krvacani alebo len tak na posilnenie,no na zaciatku tehu.....snad este napisu🙂 lebo v diskusiach je o tom malo alebo nic

dorka31
20. jan 2017

Ja som ju pila pred tehotenstvom, v prvom tehu aj v I. trimesteri a maly je zdravy, v druhom tehu som ju v I. trimesteri nepila potom uz ano, pri oboch tehu som na zaciatku krvacala

marrysa
20. jan 2017

Ja som po neuspesnom tehu od vianoc, lekar mi nasadil femibion a ja som si sama nasadila 2-3 salky denne alchemilku.
Povedala som mu o tom a on ze to mi urcite neuskodi ... Skor pomoze

Uvidime ci druhe tehotenstvo prebehne uspesne snaaad:(

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@dorka31 no zaujima ma ten Tvoj l.trim.....teda kedy si ju zacala presne pit,az ked si zacala krvacat??a po piti alchemilky ti to preslo?alebo?...

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@marrysa vsetko je jasne,ano alchemilka pomaha na zenske veci, pred tehotenstvom atd.....o tom je tu popisane na fore straaaaasne moooooc............

Mna ale zaujima pitie alchemilky v zaciatkoch tehotenstva!!!kto ma tu skusenost,ci mu to pomohlo!..a tak.

bienennest
20. jan 2017

@snehuuulienka Ahoj, nasla som k tomu clanok podla ktoreho sa alchemika pocas tehotenstvaa pit nema (http://health.in4mnation.com/ladys-mantle-benef...) nakolko moze viest ku krvacaniu. ja tuto bylinku tiez velmi oblubujem, ale asi by si mala dat od nej teraz pauzu.

ak chces vsak predist potratu pripadne znizit jeho sance, ma sa uzivat magnezium a selen.. viac si o tom mozes precitat tu - https://www.modrykonik.sk/blog/bienennest/article/horcik-magnezium-a-plodnost-lo1ca2/

dorka31
20. jan 2017

@snehuuulienka popri alchemilke som brala aj duphaston hned ako som zistila ze som tehotna a ascorutin a klud nezdvihat tazke aj ked do prace som chodila dlho som potom spinila ale to sa cisti od hematomu....pri druhom som ju pila pred otehu+som brala kys. listovu nepila som ju preto potom lebo sa zevraj v I. trim. nema potom vo 4 mes som zacala pit zas s prestavkami teraz ju pijem tiez

dorka31
20. jan 2017

Este ma napadlo ze asi nie každej zene pomoze resp. ma dobre účinky poradila som ju sestre ked chcela otehotnieť ale rozhadzala jej cyklus tak ju nepila

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@dorka31 ked som dobre pochopila v 1 tehu si ju pila aj od zac tehu???

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@bienennest alchemilka vedie ku krvacaniu??😌praveze sa uziva na zastavenie alebo zmiernenie krvacania...asi si si to zle prelozila z anglictiny😝

dorka31
20. jan 2017

@snehuuulienka ano pila som od zaciatku tehu v tom prvom vypila som balenie potom som dala pauzu a tak....

bienennest
20. jan 2017

@snehuuulienka . Ahoj, prelozila som len tento text- If pregnant, do not use lady’s mantle as it may trigger vaginal bleeding, which may lead to premature delivery or miscarriage.- je to z toho clanku co som tam preposlala..teda doslova to hovori ze moze spustat vaginalne krvacanie. Autora nepoznam ale poobzerala by som sa na tvojom mieste na nete ci aj ine clanky neuvadzaju podobnu informaciu. Pripadne sa opytaj tvojho gynekologa pri najblizsej navsteve. S bylinkami pocas tehotenstva treba zaobchadzat opatrne. Mnohe z nich mozu viest k potratu.

dorka31
20. jan 2017

Este chcem dodat ze ked som mala silnu menstruaciu po porode a dlho trvala aj PMS boli hrozne alchemilka mi to pomohla zmiernit ja mam len dobre skusenosti s nou ale tak kazdy nech podla svojho posúdi...

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@dorka31 aj pre mna je dobra alchemilka co sa tyka menzesu,mam ju slabsiu,kratsiu....predtym som mala velmi silnu MS......ale v tehu v 1.trim nemam s nou ziadnu skusenost,to ma zaujima,ze kolko zien ju pilo a boli pozitivne ucinky

tuusfatum
20. jan 2017

@snehuuulienka ahoj ja som nasla info z bylinkoveho herbaru. Ze alchemilka zastavuje krvacanie aj v tehotenstve.

Ale casto citam aj v knihach ze sa v 1.trimestri nesmie.
Niekde uvadzaju, ze sa moze na zaciatku tehu a niekde ju prisne zakazuju.
Tak je to na tvojom uvazeni. Ci riskovat alebo nie.

snehuuulienka
autor
20. jan 2017

@tuusfatum ved to,aj mne to logicky vychadza takto,ze ak zena zacne krvacat v tehu a zacne ju pit,moze jej jedine pomoct a zastavit krvacanie,ked uz krvaca...nie??
...co je to za herbar??aky rok vydania,nazov??nemozes to odfotit a dat sem??

tuusfatum
20. jan 2017

@snehuuulienka Nemam momentalne moznost printscrenu.
Je to str.21 Babkine bylinky-Aurelia Dugasova. Stiahnes cez net. Nebudem uvadzat stranku pre istotu. Ale google najde 🙂
Pise " ak zena v tehotenstve zacne slabo krvacat okamzite ma pit caj z alchemilky"

bienennest
21. jan 2017

@snehuuulienka ahoj, dneska rano som si pripravovala alchemikovy caj a pozri co je napisane na obale- nepouzivat pocas tehotenstva. Mala by si byt s tym opatrna. Skus sa poradit s lekarnikom ci existuju vynimky. O tom, ze to moze spustit potrat prip. predcastny porod som zial citala uz na viacerych web strankach. Vraj sa nema pouzivat do 37.tyzdna. samozrejme rozhodnutie je na tebe.

snehuuulienka
autor
21. jan 2017

@bienennest ja pijem ten isty caj od fyto kazdy den..😉...takze dobre viem co sa na nom pise.🙂..nikde nevidim,ze vobec ho nepouzivajte v tehotenstve.Pise sa tam,ze pokial to budes konzultovat s lekarom mozes ho pouzivat v tehotenstve aj pocas dojcenia

ivka_makovica
9. máj 2017

@snehuuulienka raz mi kamarátka doniesla bylinkovú zmes, čo zbierala jej mamina. Zrovna vtedy som mala zlé obdobie, kedy mi bývalo neskutočne zle (neustále pocit na vracanie, malátnosť, spavosť, extra nízky tlak....) a toto bolo jediné čo mi pomohlo. Proste hotové spasenie pre mňa 🙂 Keď som sa jej pýtala, čo tam je, spomenula aj alchemilku. A pijem ho doteraz, vždy keď mi je špatne. V tom najhoršom období mi len stačilo si k nemu privoňať a uľavilo sa mi. Takže ja len vrelo odporúčam. Myslím, že musíme počúvať svoje telo, čo mu robí dobre a čo zle.

bergsta
9. máj 2017

@snehuuulienka Prosim Ta a co Ti k tomu povedal Tvoj lekar?

snehuuulienka
autor
9. máj 2017

@bergsta lekara som sa nepytala,tehu vsak este nie som

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre