Antibiotika v prvom trimestri

catrin1
10. máj 2010

ahojte..viem ze je tu tema o antibiotikach ale zaujimali bi ma hlavne antibiotika v prvom trimestri...Bola by som rada keby napisali mamicky co brali antibiotika ake a kvoli comu a ci to nemalo vplyv na babatko..Mne doktor predpisal Zinnat 500 kvoli zapalu mocovych ciest ale som nervozna ze ich berem..bojim sa aby to nemalo nejaky vplyv...dakujem.. 🙂

markiza
10. máj 2010

Catrin, ja by som to neriesila, zinnat sa bezne predpisuje v tehu a taky zapal mocovych ciet moze tebe a babatku ublizit ovela viac ako lekarom naordinovany liek.

catrin1
autor
10. máj 2010

markiza dakujem.... 🙂 ..viem ze sa bezne predpisuje ale aj tak mam z toho zmiesane pocity.... 😅

markiza
10. máj 2010

nemaj, urcite je to ovela mensie zlo ako ten zapal mocaku, ktory sa moze razom zmenit na zapal obliciek. prajem ti skore uzdravenie a pohodovy zvysok tehu, lekar iste vie co robi. 😵

tina78
10. máj 2010

Súhlasím s markízou!!! Mám kamarátku, ktorá mala tiež zápal moč. ciest a brala Zinnat v prvom trimestri a dnes má zdravého syna 😉
Ja som cca v 5. mesiaci užívala Penicilín ( viem, bolo to už po 1. trimestri) a tiež sa mi narodil krásny zdravý chlapec, tak sa neboj a lieč sa! 😉

catrin1
autor
11. máj 2010

dakujem,ste zlate... 🙂

mucilienka
11. máj 2010

ahoj catrin,

ja som tiez uzivala asi v 10tt, ale penicilin - mala som strasnu chripku... lekarka mi povedala rovnako ako pisu kocky tu - teplota a virus by bol pre babatko ovela horsi ako tieto antibiotka... tak som sa potom nejako upokojila - chvilu mi to sice trvalo, no ale vzdy lepsie ako predstava, ze by sa malo babatko kvoli teplote vo mne "uvarit"... mala sa narodila zdrava ako repa! drzim palce!!! 🙂

latvia
11. máj 2010

Zinnat v těhotenství
15.1.2008 11:07:26 Evitschka
Dobrý den, jsem nyní v 6.tt a minulý týden jsem onemocněla a obvodní lékařka mi předepsala ATB Zinnat. Měla jsem rýmu, (vše usazené v dutinách s velkou bolestí hlavy)kašel a bolely mě močové cesty.
V příbalovém letáku jsem si přečetla, že tyto ATB by se neměly užívat v těhotenství - přitom moje lékařka byla o méh těhotenství informována.
Opravdu jsou tyto ATB v těhotenství nevhodné? Nebo je možné je užívat bez problémů?
Děkuji, Eva

Re:Zinnat v těhotenství
17.1.2008 23:19:58 Naďa Spratková
Dobrý večer,
toto antibiotikum patří do tzv. cefalosporinů, které jsou stejně jako penicilinová antibiotika lékem volby v těhotenství. Vývojové vady na plodu nejsou popisovány. Doporučuji užívat dle rady lékaře. Naďa

catrin1
autor
11. máj 2010

dakujem vam kočky,ukludnili ste ma..dnes som bola na kontrole.mam dobrat posledne antibiotika ale uz len vecer,nie 2 krat denne..tak som spokojnejsia... 🙂

brulka
11. máj 2010

catrin ja som brala augmentin (tiez ATB penicilinoveho typu) v 5 TT. mala som silny zapal prinosnych dutin a bronchitidu, desna kasel. nebolo vyhnutia inac by to preslo do zapalu pluc. ATB (velmi vysokadavka) super zabrali a po 2 tyzdnoch som bola fit. zatial sme mali vsetky ultrazvuky v poriadku a vyzera ze babatku neuskodili. penicilin je v tehotenstve dobre odskusany myslim ze sa nemame coho bat. drzim palce 😵

catrin1
autor
12. máj 2010

brulka dakujem... 🙂 ..super ze je zatial vsetko o.k... 🙂 z tychto vasich prispevkov mam hned lepsie pocit...drzim palce aby sa narodilo zdrave babo... 🙂

katkadankova
15. nov 2012

@brulka ahoj pocuje chcem sa spytat a bolela ta ak si mala zapal prinosnych dutin? ja mam zapal celustnej dutiny a nemôzem vydrzat ako ma to boli::(

brulka
25. nov 2012

@katkadankova dlho som tu nebola tak az teraz odpovedam. no dutiny bolia dost, teda to cloveka boli riadne hlava a bolo mi na zvracanie ale dalo sa to vydrzat. dufam ze tebe je uz lepsie. drzim palce.

lubomirala
4. jan 2013

Ahoj, chcela by som sa opytat ci ma niektora z vas skusenosti s ATB Suprax, gynekolog mi ich predpisal, proti silnej nadche a ulahnutiu v usiach. este som o nich nepocula a lekarnicka ma zaskocila otazkou ze su dost silne, tak mam obavy ci nejako neposkodim babetku, som v 10tyzdni, prosim ak niektora poznate tieto lieky poradte ...

klaudi86
1. aug 2013

Ahojte baby...včera bol pre mna deň ako zo zlého sna ☹ som v 7tt. a včera som dostala krcovite bolesti do podbruska..hneď sme s manželom utekali na pohotovosť, kde mi po troch hodinách zistili,že mam zápal mocovych ciest ☹ nepríjemná gynekologicka mi hneď na rovinu povedala,že to pre moje tehotenstvo neskonči dobre,nech ide o akýkoľvek zápal v mojom tele ☹ následne mi predpisala antibiotika. Manžel išiel po je do lekarne,kde mu lekarnik neodporucil dane antibiotika brat,lebo že tieto sa vôbec nemôžu prepisovať a odporučil vyhľadať iného gynekologa.Tak sme išli do ruzinova,kde sa doktori zhrozili nad druhom predpisaneho lieky.Tak mi dali Zinnat.Mam strasny strach,že s mojou bublinkou niečo bude,že jej tie hnusne lieky ublizia ☹

dionyzka
1. aug 2013

@klaudi86 ... povedzme si na rovinu, brat akekolvek lieky pocas tehotenstva, nie su vyhrou. Ale na druhej strane, ani zapal mocovych ciest, ci ina choroba tehotenstvu neprispieva. I jedno i druhe moze mat vplyv na plod. Ide o to, co by mohlo uskodit viac. Myslim si, ze zapal mocovych ciest bez antibiotik asi nerozchodis a bude sa iba prehlbovat. Kludne si ten Zinnat daj, rozhodne je to lepsia volba ako nieleceny zapal. Bude vsetko v poriadku, na babatko sa tes a nestrachuj sa.

blueberry23
1. máj 2014

Ahojte. Uzivali ste niektora masticku ophtalmo framykoin? Teraz som v 9tt a vyhodil sa mi jacmen na oku. Mavam to dost casto, tak automaticky som si dala hned masticku, no az potom som precitala na letaku, ze sa to v tehotenstve moze uzivat len vo vaznych pripadoch.. Nebola niektora z vas v podobnej situacii? Ocnu lekarku mam daleko, najblizsie dni sa tam nedostanem ☹

zugas
1. máj 2014

@blueberry23 ahoj,ja som musela brať v piatom mesiaci tehotenstva antibiotiká,lebo som dosť ochorela,ale predpísali mi také,čo neublížia plodu a môžu sa aj v tehotenstve,brala som duomox a nejaký sirup a klop-klop všetko je v poriadku 🙂
túto očnú mastičku neviem či môžeš,a opýtať sa na pohotovosti sa nedá? ja by som to takto riešila zatiaľ...alebo obvodnému zavolať,hm? 😉

danus115
7. máj 2014

@lubomirala ahoj, práve som si prečítala, že si v 10.týždni tehotenstva brala antibiotiká suprax.. mali tieto lieky nejaký vplyv na tvoje bábätko? mne ich práve dneska predpísala obvodná doktorka, je možnosť, že som na začiatku tehu, len je ešte skoro, aby sa to zistilo, a doktorka tvrdí, že by nemali uškodiť ak by som aj bola tehu.. ale na nete som čítala niečo iné.. bol mi zistený nejaký silný zápal v tele, ale nevie sa kde.. na gynekologii mi akurát bola zistená cysta.. ďakujem za odpoveď a prajem pekný dník 😉

lubomirala
7. máj 2014

@danus115
Ahoj, ano boli mi predpisane tie lieky, a dost som vahala ci ich aj napriek mojej nadche uzivat... uz je to dost davno.. ale mam pocit ze som ich ani nebralaa... radsej som sa obratila na prirodne veci.. a podalo mi nakoniec... a brala som aj vyrobky z radu kyani, na imunitu... myslim ze maju aj nejake ucinky na zapalyyy...

danus115
15. máj 2014

@lubomirala áno bolo to dávno, len teraz to bolo pre mňa aktuálne a natrafila som na tvoj príspevok.. z krvných testov sa zistilo, že nie som tehu, tak mi bola predpísaná druhá krabička tých antibiotík a zápal sa našťastie zmiernil.. ďakujem za odpoveď, pekný večer 😉

chris92
19. aug 2014

ahojte..chcem sa s vami poradit, mám strašné bolesti pri močení až zimomriavky, končím tretí mesiac som v 11tt. Zajtra by som mala ísť na poradňu, no dnes asi zbehnem na urologiu, neviem teraz či to bábu uškodí..tie tabletky..zapal? Mám trochu strach. Zaujímavé je na tom to ,že bolesti pri moceni a celkovo brutalne mi zacnu okolo 1O hod. a trvaju do 13 hod a je koniec. Akoby lúsknutím prstov to prešlo. Myslíte že i s týmto všetkým môžem ísť na gyndu? Neskreslí to výsledky?

ruza59
11. jan 2016

Ahojte . Bola som vceraj na chyrurgi a vytrhli my dva zuby. A predpísala my ant amoksiklav 625mg. A som v 12 tt tehotenstva . Chcem sa spitat môže to neako ublížiť babetku?

blueivy24
10. mar 2017

Ahojte...som v 12tt. V pondelok som bola u dr co som bola poprechladana,bolest celeho tela,hlavy,hrdla,nadcha. Nedal mi ziadne lieky,tak som sa liecila po domacky. Spustil sa mi taky kasel,dnes som bola na kontrole a na pravej mandli mam hnis a kasel ako tuberak,tak mi dal Zinnat atb...uz len aj preto lebo som mala v minulosti zapal srdcoveho svalu. Nestane sa nic babatku? Mozem ich zacat uzivat? Strasne sa bojim,kedze je to vytuzene babatko. Dakujem

rozalka33
7. apr 2017

Ahojte, ... som v 9tt. od utorka som doma s chrípkou, v utorok zvýšená teplota 37,5, kašeľ, bolesť hrdla, v stredu už 38,5 max, zobrala som štvrťku paralenu, našťastie znížilo, včera a dnes už len kašľem..do nosa už ked som nevydržala som si dala malú kvapku nasivin (čítala som že sa môže) mýslíte že som bábätku mohla ublížiť.... inak som sa liečila s cibuľou domácimi receptami, pila som veľa čaju a jedla plno ovocia... ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre