Bránka na špičku prsta v 12. týždni

lienka265
14. dec 2014

ahojte.. prosim vas, chcem sa opytat.. som v 12tt a dnes ma pustili z nemocnice po 5 dnoch lezania.. mala som v maternici hematom, z ktoreho som silno krvacala.. dnes na sone uz nastastie hematom nebol pritomny, babatko je v poriadku.. co ma ale znepokojuje je, ze v prepustacej sprave som mala uvedene: krcok maternice 1 cm, branka na spicku prsta.. mate s tym niektora skusenost co to znamena? som este len v 12tt, nie je to skoro na otvaranie? dakujem pekne za vsetky rady a odpovede

ala82
14. dec 2014

ahoj.zajtra ides k lekarovy?no este sa zatial neotvaras ale to neni dobre na 12tt ze mas krcok len 1cm.nechcem ta strasit ale neviem ci ti to vydrzi do konca.krcok by mal merat aspon 2,5cm a ma bit zatvoreny.mozno to nic nebude.uvidis co ti povie lekar.este nech ta radsej prezrie a tak nech ti poradi ze co dalej.este viem ze sa da krcok zasit,len neviem od ktoreho tyzdna.nestresuj sa radsej pockaj co ti povie lekar.veeelmy vela oddychuj a nic tazke nezdvyhaj.som rada ze ten hematom zmyzol a ze uz nekrvacas.

mamuttt
14. dec 2014

Ahoj, Moja kamaratka ked bola v 19 tt , mala krcok 1,5cm ... doktor jej kazal stale iba lezat, nic nerobit a dokonca sprchovat sa kazdy druhy den aby co najmenej stála ... teraz vo štvrtok bola na kontrole a je na tom stale ronako ... doktor jej povedal, ze pokial ho poslucha tak nech sa neboji. 🙂

kiki68
14. dec 2014

ak to mas naozaj takto,tak odlezis cele tehu doma a hadam to vydrzi. Uvidis co Ti povedia, zatial nestresuj,keby je to mco zle,tak by Ta asi nepustili ani domov

melanka21
14. dec 2014

Ak je krcok len na 1 cm , v tvojom pripade by mali urcite zvazit serklaz, ja som sa zacala otvarat v 18 tyzdni, krcok som mala skrateny na 19 mm a otvorena som uz bola na pol prsta, takze ma zasili. Viem, ze serklaz sa robi ak je krcok skrateny uz na 25 mm , urcite ta o tom viac informuje tvoj lekar a posle ta na to sitie, ale to tusim robia az od 16 tyzdna. Oddychuj vela hlavne.

lienka265
autor
14. dec 2014

@ala82
@mamuttt
@kiki68
@melanka21
dakujem za odpovede baby.. k doktorovi idem v stredu, tak sa ho na vsetko opytam.. v nemocnici som to neriesila prave preto, ze som vobec netusila ci je to zle.. ziadny lekar to so mnou vobec neriesil.. kazdy riesil len to krvacanie, o nejakom otvarani ani zmienka.. myslim, ze keby to bolo vazne, tak by to asi riesili a ako pisete, nepustili by ma domov.. no ja len dufam, ze to nebude problem a ze nebudem cele tehu lezat.. este som len na zaciatku a mam doma dvojrocneho syna, tak si to neviem predstavit ☹
a moze sa ten krcok aj nejako samovolne zase zatvorit? neviete? 😒

mamuttt
14. dec 2014

Z vlastnej skusenosti Ti poviem, že by som si odležala radšej uplne cele tehotenstvo a mala by som domka krasne a zdrave babatenko ... a este ... tes sa, ze vobec lezkas doma. 🙂

poohie
14. dec 2014

@lienka265 ahoj, to som ani nevedela, ze sa v takom stadiu da mat takyto problem. no ako baby pisali, ved by ta nepustili, keby to bola taka katastrofa. do stredy vydrzis (babatko este nejako podla mna nemoze tlacit na to, este je malinke) a potom uvidis, co povie dr. tiez mi napadlo, ze mozno budes musiet lezat po zvysok tehotenstva. ale stale lepsie doma ako v nemocnici - ak by to slo. a stale lepsie babatko za takuto cenu ako ziadne, nie? prajem ti vela sil a trpezlivosti a nech aj starsi brasko ma pochopenie, ak bude treba 😉

melanka21
14. dec 2014

@lienka265 zatvit nie, ale moze sa o niekolko mm ta dlzka este upravit, mal by ti lekar nasadit magnesko, urcite utrogestan, duphaston no a ta serklaz podla mna v tvojom pripade ak je ten cervix vazne len na 1 cm tak jednoznacne podsit a oddychovat 🙂

lienka265
autor
14. dec 2014

@mamuttt ved ja sa nestazujem, ja som velmi rada, ze ma pustili.. bez maleho som to v tej nemocnici velmi zle znasala..

@poohie ved to som ani ja netusila, ze v takomto stadiu tehu mozu byt aj taketo problemy.. prve tehu som mala uplne super, teda okrem spinenia v 6tt, ale potom to uz bolo ukazkove.. a myslela som, ze ma caka opat take pohodove obdobie.. no bodaj by sa vsetky tie problemy stratili a mohla by som si toto tehu uz len uzivat az do 38tt 🙂 a dakujem pekne za povzbudenie..

@melanka21 duphaston beriem od zaciatku tehu, teraz pri tom krvacani som brala aj ascorutin a dicynone.. no uvidime, uz asi privela citam.. nechcem robit nejake unahlene zavery a hlavne sa stresovat.. len som chcela vediet ci s tym ma niekto nejaku skusenost, ze by som o tom vedela nieco blizsie.. v stredu sa na to poriadne popytam
v kazdom pripade vam vsetkym dakujem za rady a skusenosti 🙂 pevne verim, ze to dobojujeme do uspesneho konca 😉

kiki68
15. dec 2014

@lienka265 no vidim,ze to tehu Ti udrziavaju ako to len ide, ked duphaston a aj dalsie vecicky su nasadene,ale pocuj mojej mamy kolegyna mala taketo druhe udrziavane babo,nakoniec to bol 4,5kg macek,co musel ist cisarakom,ale ma sa k svetu od prveho momentu. Oproti tomu starsiemu je ako velka voda 🙂 Neboj bude to fajn, ak to budes musiet odlezat,tak odlezis. No co uz, s malym pomoze niekto z rodiny... 😉

mamuttt
15. dec 2014

@lienka265 potom daj vediet, čo u doktora. Prajem vela šťastia. 🙂

ala82
17. dec 2014

ahoj.ako si dopadla na kontrole?drzim palce

lienka265
autor
17. dec 2014

@mamuttt
@ala82
ahojte dievcata.. tak som po kontrole.. vsetko je ok, chvalabohu.. babo nam krasne rastie, ma uz 4,7cm, hematom tam este sice je, ale vstrebava sa.. no a k tomu krcku maternice a branke, primar povedal, ze mozem byt uplne kludna, ze to je normalne, nic zvlastne.. ze ak by bol v buducnosti problem, ze sa spravi serklaz, ale ze v mojom pripade asi ani nebude nutna.. tak mi padol kamen zo srdca, uz nebudem tolko citat.. ked povedal, ze je to ok, tak mu verim a dufam, ze bude vsetko ok 🙂

mamuttt
17. dec 2014

@lienka265 jeeej no vidiš, som Ti hovorila, že to bude v poriadku. 🙂 Tešim sa. Hlavne je, že maš dobreho doktora, ktorému veriš. Uvidíš ešte, akého valibuka budeš mať velkého. 🙂

lienka265
autor
17. dec 2014

@mamuttt bodaj by si mala pravdu.. kludne moze byt aj valibuk po mojom muzovi (4,9kg 😅 ) len nech je zdravy 🙂

mamuttt
17. dec 2014

@lienka265 oooo, tak teda pomenovanie valibuk je na mieste. 🙂 Máš pravdu, nech je len zdravučké. Kedy máš termín ?

lienka265
autor
17. dec 2014

@mamuttt veru ano.. prvy syn mal "len" 3,4kg, ale narodil sa o tri tyzdne skor.. keby v termine, tak by asi nemal daleko od muzovej vahy 🙂
termin mam 7.7.2015

mamuttt
17. dec 2014

jeeej aky pekny datum. 🙂 A rodila si normalne, či cisarskym ?

ala82
18. dec 2014

@lienka265 som rada ze je vsetko ok.

lienka265
autor
18. dec 2014

@mamuttt normalne som rodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre