Čo mám jesť v tehotenstve?

bobuema
30. mar 2021

Ahojte žienky,nechce sa mi tu gugliť pol dňa.Chcem sa opýtať,čo jesť, keď som v 3.mesiaci tehotenstva a nemám absolútne chuť na sladké, keď zjem čo len jeden kúsok sladkého keksíka je mi kyslo,horko, všetko naraz.Normalne mi nič sladké ani neberie,ale čo iné si kúpiť a jesť,už neviem čo si dať, keď mám chuť niečo zjesť,lebo ani neviem definovať,že na čo mám chuť,len ma chytí vlčí hlad viackrát denne aj keď jem často a dosť veľa za hodinu po jedle som hladná a zjedla by som aj slona...a všetko čo jem mi chutí inak..a o to horšie je moje sklamanie napr keď si dám korbáčiky,alebo hocičo chutí inak ...mali ste taký problém? ďakujem pekne za Vaše rady a postrehy.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bobuema
autor
30. mar 2021

@viestta ďakujem.
Ovocie jem..dnes jedno mega jablko golden (asi v Cernobyle pestovali) a pomaranč,poobede banán..
Inak ovocie každý den,kým mi to nezatrhnu a budem mať tehu cukrovku ako pri prvom tehu 😳

bobuema
autor
30. mar 2021

@viestta ovocie má nezasyti..to je len také osvieženie pre mňa..

pribinak
30. mar 2021

Pozri si nejaké sladké ovocie: hrozno, melón, sladké odrody jabĺčok, ...
Inak orechy sú výborne. Zdravé a rýchly zdroj cukru a energie

bobuema
autor
30. mar 2021

@pribinak ďakujem pekne.
Ovocie k večeru už nejem,max. banán.
Orechy len málo, kvôli zubom som opatrná, už sa mi odlomilo z pár zubov 😭.

pribinak
30. mar 2021

@bobuema tak si ich posekaj. Sú výborne, obsahujú zdravé tuky a aj vápnik, ktorý sa ti v tehotenstve hodi. Kešu orechy napr ani nie sú tvrdé

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
enoula
30. mar 2021

Kyslomliecne, jogurty, acidka, tvarohy, susene ovocie. No a len vydrzat. O chvíľu sa to zmeni

bobuema
autor
30. mar 2021

@viestta asi som sa blbo vyjadrila...proste nič sladké ani nechcem..Max ovocie zjem to znesiem..ale žiadne sladké džúsy,malinovky, sladkosti, piškóty nič nič že čo mám jesť už jem všetky syry mozzarellu,tvrdé,lerdamer, korbáčiky,jogurt len biely sem tam doňho sušené ovocie ale tiež mi vadí tá jeho sladkosť..a vkuse len chlieb ako hrianku alebo ako len tak s Bambino..samé paradajky,papriky, reďkovku,ale taký pocit, že neviem na čo mám chuť a som hladná a neviem už čo..

bobuema
autor
30. mar 2021

@enoula ďakujem,tak dúfam,že sa to zmení..lebo všetko chutí inak ako som zvyknutá a hlavne že mám pocit,že nemám dno 😅

bobuema
autor
30. mar 2021

@pribinak ok skúsim ich posielať..kúpim si kešu a doma mám domáce lieskovce.

bobuema
autor
30. mar 2021

@bobuema posekať malo byť ten mobil si píše čo chce 😅

ivangeline
30. mar 2021

Ja som 18t a teraz to prislo. Mam chut jest a neprestat. :D Doteraz som sa drzala. Ani zle mi az tak nebolo... aj som sa vela hybala.. a teraz som stale hladna!
Mne pomaha vela spanku a oddychu. A tiez pot vela vody namiesto jedla. xD

bobuema
autor
30. mar 2021

@ivangeline ja sa držať nemusím..ja mám 45kg aj s posteľou, bohužiaľ nejak sa na mňa nič nelepí celý život.. prvé tehu len 6kg som nabrala a hneď aj pôrodom na pôvodnej váhe.cize ja jesť aj o polnoci,ale tá chuť v ústach mi vadí..a čo sa týka vody pijem asi 1,5l denne iba čistú vodu plus ovocný nesladený čaj a polievku.Cize ani vo vode nie je problém.Mam kamošku čo je tehotná a denne dá len 3 poháre 2dcl vody..
Oddychujem až až už 2tyzdne len ležím,Max wc a sprcha, kvôli krvacaniu.A poobede si zvyknem pospať..
Raňajky mám aj dvoje a to vstávam o ôsmej o desiatej už slintam za ovocím za jednu misku nakrájané na kocky a o 11tej už kričím na muža nech mi dá aspoň polievku lebo zoženiem ovládač 🤣😂

ivangeline
30. mar 2021

@bobuema .. vsak potom papaj,papaj. Neviem si predstavit,ze mas takuto divnu chut.. Ze by hormony? Nikdy som s tym problem nemala. :o Vyrad,co nechuti a hotovo. :D U mna vedie pecivo. Pri predchadzajucom to boli zas mliecne vyrobky. xD Ale s tou chutou vobec nemam problem. Len mi nieco chuti viac a nieco menej. Napr teraz mozem maso a vela...pred tym mi nechutilo a nevyhladavala som ho. 🙂

euka210
30. mar 2021

Su to normalne problemy...ja som pri 3 tehu asi 4mesiace ignorovala regale so sladkostami, ani vidiet som nemohla....a pritom som na sladke, potom som uz jedla, ked sa chute znormalizovali. Najdi ci ti chuti...mne pri jednom len zemiaky, pri inom pasteky kym presli prve mesiace, pri jednom som grcala z cestovin este v 6.mes.

miirka123
31. mar 2021

@bobuema 🤣 ja to iste všetko by som zjedla a keď to jem nič mi nechuti všetko je take zvláštne. Vôbec neviem nájsť čo mi robí dobre na nevoľnosti zo všetkého mám neskôr takú čudnú chuť v ústach 🥴 sladke si aj poviem že mňam dala by som si a potom o sekundu že vlastne nie ble 🙈 z ovocia mi je zle a zo zeleniny som už taká prejedena jedla som ju len s chlebom. Inak a mäso čo? To ja nemusím tiež teraz vôbec 🙈

kulumulu123
31. mar 2021

@bobuema skus pomleté orechy na cestoviny, na čokoládový puding a ovocím, do ryžového nakypu, raw orechové koláčiky je toho plno na nete 😊

bobuema
autor
31. mar 2021

@kulumulu123 ďakujem ale cokopuding či nákyp je sladké sladké moc na mňa..ja ozaj nemôžem nič ani len pozrieť na to..a to pred tým ako som vedela,že som tehotná som sa sladkostí nevedela dojest.A zrazu utalo a nič sa mi nežiada.Preto som chcela radu,ako spestriť jedálniček,lebo mám pocit,že jem iba chlieb,ovocie,zeleninu,syry a to čo je na obed navarené..

kulumulu123
1. apr 2021

@bobuema pudingy, nskypy, koláče, čaj, káva.... Všetko bude len také sladké ako si to osladis ty sama... Ja sladké tiež nemusím sladim minimálne skoro vobec....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre