Duphaston v tehotenstve - vedľajšie účinky

domin868
8. aug 2018

Ahojte,
Nema niektora z vas skusenosti s liekom duphaston a vedlajsimi ucinkami? Mam totiz silne vedlajsie ucinky,silno mi posobi na psychiku a dako to nezvladam..:/ existuje nejaka alternativa, pripadne, ma niektora z vas skusenost s tym ze ho prestala brat a donosila v poriadku?
Dakujem za reakciu🙂

pininka
8. aug 2018

Mne z neho bolo akurat zle, som si myslela ze mi ke zle ze som tehotna,ale az ked som ho nebrala v tretom tehu tak som zistila ze zle mi bolo z nehom urcite by som informovala cim skor skojho lekara

domin868
autor
8. aug 2018

@pininka dakujem za reakciu. No budem muset skonzultovat,i ked si myslim ze nejaku hormonalnu liecbu mi predpisu vzdy cize to bude o to m istom:/

qirfa
8. aug 2018

@domin868 tiež ho beriem a od žalúdka mi bolo špatne občas ráno aj bez neho. Treba sa jednoznačne poradiť s lekárom, myslím, že tú istú funkciu by mal plniť aj Utrogestan. Ale čo pomôže najviac, byť v pohode a žiadny stres či prílišná námaha.

montemotherone
8. aug 2018

@domin868 to som ešte nepočula. Brala som ho aj v tehu, aj pri snažení, ale na psychiku mi to nijako nevplyvalo. Si si istá že je to tým? Tehotenstvo samotné je riadny kolotoč hormónov a psychika ide hore dole aj bez liekov 😉

domin868
autor
8. aug 2018

@montemotherone no som si viacmenej ista kedze mi to vzdy zacalo len v dni ked som brala tie lieky.vysadila a po par dnoch ok. A potom zas. Nevylucujem ze je to aj z tehotenstva sameho no..:/

domin868
autor
8. aug 2018

@qirfa no tak mi povedal na zaciatku aj dr. Ze viac ako hocico ine je dolezity kludovy rezim, bez stresu a namahy..

misik14
8. aug 2018

@domin868 duphaston je dalsia davka hormonov navyse, takze aj to zvysene mnozstvo ti to moze sposobovat..

oknosmas
7. mar 2019

Ja mam momentalne tiez nasadeny duphaston na zaciatku tehu len pre istotu..vsetko zatial ok...no tiez to moja psychika nezvlada....ja ho zrejme vysadim ;(

domin868
autor
11. mar 2019

@oknosmas neni to lahke, kedze som vedela ako moc je dobra psychicka kondicia dolezita ja som ho tiez vysadila, a povedala som si ze pokial babatko ma prist, zariadi sa to prirodzene tak, ked nie tak nabuduce..a dnes uz mam doma nadhernu zdravu dcerku 🙂 tehotenske hormony sami osebe mi davali neskutocne zabrat cele tehotenstvo,tak som sa conajviac snazila si vytvorit conajvacsiu psych.pohodu, velmi prajem nech sa Ti to tiez zadari, vela sil, sme silne zeny nakoniec to uvidis🙂

oknosmas
11. mar 2019

@domin868 presne si to myslim...vysadila som ho...ja som tiez velmi senzitivna na vsetky hormonalne zmeny a stacia mi aj tie prirodzene na to, aby som s tym mala troska problem...takze si ich tiez nemusim este umelo navysovat tieto stavy...dakujem za prianie...verim, ze som sa dobre rozhodla...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre