Môžem dostať tehotenskú knižku v 6. týždni?

sabinka264
30. okt 2016

Ahojte, Je možne na prvom vyšetrení v 6.-tom týždni tehotenstva bez odberu krvi,testu len podľa ultrazvuku dostať tehotenskú knižku?
A v tej knižke aby bol napisany len 1 termín pôrodu podla datumu posledného menzesu...

mattkapd
30. okt 2016

Mne to bolo zistené len podľa ultrazvuku už v 5tt ale knižku som este nedostala.. Zvyčajne to dávajú až okolo toho 12tt

nivea777
30. okt 2016

@sabinka264 mne dal tiez knizku az v 12tt a TP napisal na zaklade sona,kedze v tom tyzdni sa urcuje prvy presnejsi TP podla velkosti baba,dost casto sa to lisi od terminu podla PM

sabinka264
autor
30. okt 2016

@nivea777 Tak neviem známa mi to tvrdí že hned čo zistila že je tehotná išla k doktorke, ona ju len vyšetrila urobila jej hned ultrazvul. Povedala jej že je 6 tt tehotna, vystavila jej tehotenskú knižku. Takže si myslíš že je to absolutne nemožne?

36evina36
30. okt 2016

@sabinka264 mne dal doktor v siedmom podla ultrazvuku a preto ze bilo srdiecko knizku

sabinka264
autor
30. okt 2016

@36evina36 a mala si v knižke napisané tyždne- kolko si tehotná?

nivea777
30. okt 2016

@sabinka264 nehovorim,ze nemozne,ale vacsinou davaju neskor..dokonca niektorym az v 16tt.. zalezi od lekara..potrebujes tak surne tu knizku?

36evina36
30. okt 2016

@sabinka264 mala som tam termin porodu myslim a behom tyzdna som bola prvy raz na krv

shia
31. okt 2016

vacsinou davaju knizku az vtedy, ked bije srdiecko a vsetko sa zda v poriadku..ak ma doktor nejake pochybnosti alebo nie je este akcia srdca, jasne ze neda...

eliskaevicka
31. okt 2016

Ja len jednu otázočku , načo Vám je tak skoro tehu knižka ? Neni jedno kedy ju dostanete?

lludkaa
31. okt 2016

Mne pri prvom tehu tiež dala tehu knižku hned pri prvej návšteve a som tiež bola okolo 6 tt ešte nebilo srdiečko, dala len TP podľa menzesu . Takže je to možne, záleží od lekára, ale poväčšine dávajú neskôr.

maryah
31. okt 2016

Mne meškala ms 7 dní, išla som k Dr, na základe UTZ mi zistil, že som tehotná a hneď mi aj vystavil knižku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre