Nerastúce bruško a skončené príznaky 12tt

agata18
18. sep 2018

Ahojte, prosím, nájdu sa kočky, ktorým od cca 9tt skončili príznaky ako nevoľnosť, zvracanie, napätie v prsiach? Viem, že príznaky môžu a aj vymiznú, je to prirodzené a individuálne, ale vôbec mi nerastie ani bruško, mám ho stále rovnaké, trošku prifúknuté, odo dňa, kedy som tehotenstvo zistila. Jediné, čo mám, je nočné cikanie a výtok. Ospravedlňujem sa za paniku, snáď zbytočnú ❤️ máme za sebou jedno biochemické, beriem Duphaston aj Fraxiparine, v 9tt kontrola ok, srdiečko bolo ❤️

henikav
18. sep 2018

Nemusis panikarcit, to ze priznaky vymizli je normalne a brusko v 12tt ma maloktora, este len zacne rast, uz onedlho sa budes gulat 😉 Niekomu zacne brusko gulatiet skor, niekomu neskor, zalezi od stavby tela a od velkosti babatka, ale doteraz to bola len taka malinka "omrvinka". Teraz uz kazdym dnom bude rast viac a viac, mozes si zacat kremovat brusko 😉

tinaa64
18. sep 2018

Nesyresuj..pri rvej som ani nevedela ze som tehotna zzistila som to az v 12tt..pri dryhej som zvracala asi 2 tyzdne a potom bolo ok a ba som rada ze to skonvilo..svagrina zvracala cele tehotenstvo...a mne brucho vykuklo az 5 mesiaci aj pri prvej aj druhej..moja sesternica ani v 5 mesiaci este nemala brucho..a niektore cele tehotenstvo nemaju popripadne malinke..vsetko zalezi od toho ako je babo ulozene..

vanesanova
18. sep 2018

@agata18 ja som tiez bola z toho trosku mimo mne a myslim ze je to bezne zacalo brusko konecne rast az po 5 mes. Konecne som si pripadala tehotna! Celkovo cele tehu som bola velmi stihla aj priberat som zacala az po 5.za cele tehu len 10 kg a vsetky som nechala v porodnici takze vyhoda velika a te nevolnosti a vracanie?bud rada ze si mozes tehu uz len uzivat! Drzim palce a mysli pozitivne na babo to velmi posobi 😉

dskjhfdlkdjhl
18. sep 2018

@agata18 nestresuj, v prvom tehotenstve som az v 20-tom tyzdni musela riesit prvu zmenu oblecenia, lebo mi zacali byt tesne nohavice v pase, viditelne brusko som mala az tak v 25-tom tyzdni.

pininka
18. sep 2018

Mne pri prvom zacalo rast brucho tak v 6 mesiaci, si pamatam ze som stretla sesternicu a bavili sme sa o tehotenstve a ona ci som teraz ostala tehu a to som koncila 6 mesiac.

hennyinnsbruck
18. sep 2018

Jaaaaj dievca chapem ta, aj ja som po 2 biochemickych stresovala, ale kliiidek... Ja som duphaston ani vysadit nehcela
😂 😂 😂 😂 😂 😂 Znie to kruto ale ked sa ma stat nieco stane sa..... Nemysli na to, mysli pozitivne!!!! Stres ani fazulke neprospieva... Brucho som mala v 12tt tiez len ako nafuknute... Neboj uzijes si este brucha dost.... Uzivaj si tehulkovanie.

nikoll29
18. sep 2018

Myslim, si, ze sa len zbytocne stresujes. Ono brusko to zvykne tak vyrasit az ku koncu tehotenstva u niektorych kociek, takze mozno aj ty budes ten pripad. Co by za to ine baby dali, aby im zmizli tie neprijemne priznaky a ty sa tu stazujes. Uzivaj si tehu hlavne 🙂

lula313
18. sep 2018

Brusko prvorodickam začne rast až v piatom mesiaci

mismor
18. sep 2018

Tiez som prve "naznaky" bruska mala len okolo 18tt, dovtedy ani nie. Potom narast nastal velky posledne dva mesiace. Ale to obdobie, od zmiznutia nevolnosti do casu, kym som sla na matersku, boli pekne. To som mala aj energie dost a uzivala som si to 🙂 vsak kedy inokedy ti ludia budu hovorit, aka si pekna a budes v centre pozornosti, aj ked mas brucho a si pribrata :D

dzinka777
18. sep 2018

nestresuj zbytočne.mne začalo rásť bruško v 5mesiaci aj to bolo také malinké,že nikto nevedel že som tehotná,na mne bolo vidno že som tehotná až v 7 mesiaci a keď som si dala voľnejšie čierne tričko niektorí ľudia ktorí má prvýkrát videli tehotnú ani 3 týždne pred pôrodom si vôbec nevšimli že som tehotná tak maličké brucho som mala. malý sa narodil a mal 3600g.

siska53
18. sep 2018

@agata18 je normalne,ze casom.priznaky prestanu..a v 12ttna mne ani nebolo vidno,ze som.tehotna..a ledva v 16tt malicke brusko tak,ze gumicka na gatiach,lebo chybali asi 3cm do zapnutia.. zavidela som.kolegyni s rovnakym.terminom porodu.ako som mala ja,ze na nej to bolo vidno uz v 1.trimestri.. u mna az v 5.mesiaci bolo konecne vidno,ze ano,cakam babo.. nestresuj zbytocne,pockaj do kontroly.

nikol26692
18. sep 2018

Ahoj nemusis mat strach(aj ja mam fobie zo vsetkeho co sa tyka babetka) aj ja som brala duphaston a fraxiparin si picham od zaciatku a budem az dokonca(asi aj tt) nevolnosti ma postupne prechadzali asi od toho 13-14 tt... Potom boli len mierne, prsia ma bolia stale....brusko ti pomalicky rastie len skorej to zbada clovek ktory ta nevidi kadzy tyzden... Lebo ak sa sledujes velmy rozdiel nevidis..... Vyditelne sa ti svacsi okolk 17-18 tt. A potom to pojde rychlejsie.... Viem ze sa bojis a ze si nedockava presne toto som mala aj ja😘nestresuj sa vsetko pride....postupne... A vermy ze kazdy mesiac si najdes novu fobiu☺☺☺

kathhii
18. sep 2018

Mne sa nevolnosti začali strácať okolo 12 týźdňa chvalabohu- schudla som skoro 2 kila. Niekto mi hovoril, že býva ženám zle dovtedy kým majú gestačný vačok a potom ako sa vstrebe tak potom sa nevoľnosti zlepšia a stratia. Buď rada, že ti prestalo byť zle, nie je nič horšie keď ťa stále napína a nič nemožeš zjesť.. Tiež mi bruško príliś nerastie, ja som nikdy nemala ploché brucho, tak teraz vyzerám skor ako nafúknutá a prejedená...Ale ono je to strašne indivuduálne, uživaj si a zbytočne nestresuj...

agata18
autor
18. sep 2018

Dievčatá, moc ďakujem za povzbudenie 😍 v piatok mám poradňu, tak už len streda štvrtok a všetko bude v poriadku. Mám okolo seba veľa MA, tak sa človek o to viac sleduje a bojí. Hlavne keď sa nám podarilo po presnom roku Clostylbegytov, Pregnylov, Duphastonov a folikulometrií. PS: asi aj ja si Duphaston nebudem chcieť dať vziať 😁😁😁

agathachristie
18. sep 2018

Šanca na MA ak si v 9tt mala srdiečko je veľmi malá. Okolo 1-2%. Takže sa neboj. Držím palce

agata18
autor
21. sep 2018

Ďakujem ešte raz za vaše komentáre a podporu 🤗. Sme v 13tt a srdiečko veselo bije, príznaky sa nevrátili, bruško o máličko poskočilo 💟💟💟

hennyinnsbruck
21. sep 2018

@agata18 super tesim sa.. Tak uz klidek a uzivaj si tehu a bud rada ze priznaky su prec😉😊😊

zuzkaz91
21. sep 2018

@agata18 u mňa to znamenalo MA bohužiaľ 😔 ostalo mi len trochu nafúknuté brucho,teraz som tehu ráno keď som nalačno je mi dobre a tak si hovorím do riti už je zle,potom sa najem a je mi na grc,tak som spokojná 😀 ja sa teším s toho keď mi je zle momentálne.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre