Nízko položená placenta v 12tt

miska210
4. jún 2019

Dobrý deň. Momentálne som v 12+5 tt a zistili mi , že mám nízko placentu. Hneď mi nakázali kludový režim , nič nedvíhať. Je možnosť , že sa placenta dá "hore" ako má byť ? Mám s toho strach či vynosím dieťa dokonca... :(

bagre
4. jún 2019

ahoj, možnosť tu je, taktiež ako aj tá možnosť že bude treba byť v kľude až dokonca a tak donosiť babulo... obe možnosti sú vlastne dobré nie? takže kľud, rob čo kázali a teš sa že ste už na konci 1.trim... možností ako a prečo sa niečo pokazí je neúrekom, čomu pomôže myslieť na to... 😉

lenuska1907
4. jún 2019

ono dost zalezi ako nizko ju mas, ci len zasahuje po branku alebo prekryva. Pri druhej som mala tiez nizko ale len zasahovala, a vytiahla sa pekne takze nebolo potrebne nic riesit 🙂 Cize ano trochu sa vtiahnut moze, no nemusi. Uvidis postupne, drzim palce ;)

sonik231
4. jún 2019

@miska210 ja som mala tiez nízko placentu do 6mesiaca. Teraz sa mi pekne zdvihla a je všetko ok 🙂. Maj klud. A všetko bude dobré.nestresuj sa zbytocne lebo to nicomu nepomoze 🙂

sapetka
4. jún 2019

@miska210 neboj sa😊len sa zbytocne nepretazuj ona sa zdvihne👍

paskolinka
4. jún 2019

mna na zaciatku tiez s tym strasili a potom bola normalne, moze sa to posunut

kikulienkadd
4. jún 2019

Ahoj,mala som to tak 2×z troch tehotenstiev. Vždy sa to časom ako bábo rástlo vydvihlo a nebol problém. Ale naozaj som sa šetrila, doktor mi povedal,že čokoľvek budem robiť,ak pocítim unavu alebo niečo čudné okamžite si mám ľahnúť. To som dodržiavala,dá sa na to zvyknúť. Pri prvom som nakoniec pred pôrodom keď bolo uz všetko ok umyvala okná 🤦‍♀️ maj sa a šetri sa!

miska210
autor
5. jún 2019

Ďakujem vám kočky🍀💕

katarina4141
9. aug 2019

Presne v tom case som mala aj ja nizko polozenu placentu.
Idealne ak budes viac odpocivat a naozaj nezdvihat nic tazke. Rovnako schody nerobia teraz dobrotu pre teba a dlhe prechadzky. Nebooj. Nie je to az take zle ako ti mozno doktor naznacil. Placenta sa vie dat vyssie ale iba v tych zaciatkoch ako este si. Ak zacne babo rast tak uz len velmi tazko sa da placenta vyssie. Mne sa nedala. Ibaze ja som odpocivala o malicko viac ako predtym co nebolo dostatocne. A nakolko byvame v bytovke kde nie je vytah, schody boli na dennom poriadku. A navyse byvame v mezonete takze ak som chcela nieco z kuchyne musela som absolvovat schody 🙂
Myslim si ze sa nemusis strachovat. Ale ak ti mozem poradit, urcite pokial mozes odpocivaj. Prechadzky skrat na max. hod. denne a nezdviha nic tazke. Vecer si chod lahnut o 1-2 hod. skor ako si zvyknuta a onedloho sa budea tesit z babatka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre